24. 11. 2002 Redakce

Hynek: Sehráli jsme dobrý zápas, ale měli jsme problém v koncovce

Obrovská marodka postihla Spartu před zápasem v Třinci. Několik dnů nemocemi zužované mužstvo postavilo sotva tři pětky. Zatímco v obraně zůstala situace dobrá, protože chyběl jen Martin Richter, útok se musel obejít hned bez čtveřice hráčů: Broše, Žemličky, Zelenky a Špaňhela. Stále zdráv není ani Bříza, kterého nahradil podruhé za sebou Přikryl.
"Petr nezklamal," pochválil náhradníka v brance Sparty Pavel Hynek. "V Pardubicích podal velmi dobrý výkon a ani dnes jej nemůžeme vinit z jediného gólu. Mužstvo naopak několikrát podržel." Jistý výkon v brance Sparty však "Bingovi" zřejmě nevynese start v dalším zápasu. "Břízka bude zítra na tréninku a v úterý by měl chytat," plánuje Hynek pro zápas v Litvínově.

V třineckém utkání sparťané třikrát prohrávali a třikrát vyrovnali. Ve třetí části však domácí definitivně zlomili zápas na svoji stranu, vítězství potvrdili v power play. Oceláři navíc dokázali skórovat na konci každé třetiny. "V tom bych nic nehledal, vyplynulo to ze hry," odmítá nekoncentrovanost sparťanský asistent. Výkon mužstva jej potěšil. "Sehráli jsme dobrý zápas a na bod jsme určitě měli," říká. "Dostali jsme sice gól v první minutě, ale hned jsme srovnali. Třinec neměl typický nástup jako v předchozích letech."

Podobně jako v nespočtu vzájemných utkání v minulosti měla Sparta duel dobře rozehraný, domácí ale opět zvítězili. "Celý zápas byl vyrovnaný. Během druhé třetiny jsme si vytvořili hodně šancí, ale měli jsme problém v koncovce. I za stavu 4:3 jsme neproměnili hodně příležitostí, chybělo nám i trochu štěstíčka a klidu. Herní projev ale nebyl špatný." Cenné podle Hynka je, že jeho svěřenci nepustili soupeře do soustavného tlaku. "Ale dostali jsme laciné góly."