2. 3. 2009 Lucie Strouhová

I kdyby mi Balaštík urazil hlavu, v bráně bych zůstal, smál se Přikryl

Sparťanská hádanka posledních dní je definitivně rozluštěna. Do branky se pro play off postavil překvapivě Petr Přikryl, jenž se v závěru sezóny potkal s výbornou formou. Také vstup do nadstavbové části Přikrylovi vyšel a svůj první úplný zápas play off nejvyšší české soutěže vyhrál.

Petr Přikryl se poněkolikáté vrátil do Holešovic v průběhu sezóny, původně měl krýt záda Pöperlemu střídavě s mladíkem Novotným. Omyl. Trenér Bruk odvedl s Přikrylem velký kus práce a donedávna věčný náhradník chytil svou šanci pořádně za pačesy. V pondělí se poprvé v kariéře postavil do branky nejvyšší české hokejové soutěže jako týmová jednička. „Tušil jsem to, ale oficielně jsem se to dozvěděl až dneska,“ prozradil novinářům Přikryl, jenž na verdikt trenérů čekal stejně netrpělivě jako příznivci Pražanů.

V jednatřiceti letech tak Přikryl prožil velký večer. „Chvilku to ze mě padalo, nebyl jsem si nejistější,“ přiznal gólman. „Doufám, že jsem nezklamal a v brance vydržím co nejdéle,“ dodal. Zatímco jeho spoluhráči zasypali Sedláčka množstvím střel, Přikryl na druhé straně kluziště mrznul. Z první střely na branku poté inkasoval, nemohl nic dělat. „ Nepřemýšlel jsem nad tím, šli jsme prostě dál,“ mávl rukou. Sparťané ještě do konce první části však dokázali stav otočit.

Petr Přikryl

Na Zlínských byla znát nervozita i přemotivovanost. Dvě třetiny za pražským celkem zaostávali, až ve třetí třetině se dostali ke slovu. „Zbytečně jsme polevili, do té doby jsme hráli výborně,“ uvědomuje si Přikryl, jenž se nejvíce zapotil na začátku třetí části, kdy vychytal ve vyložené šanci Ondráčka. „Zbytečně jsem vyrazil puk před sebe, hráč mě objel a měl prázdnou branku a trefil mě do hokejky. Bylo to trochu laxní, naštěstí jsme ale neinkasovali,“ oddychl si litoměřický rodák.

Zle – nedobře bylo Přikrylovi rovněž po ataku Balaštíka, jenž si sparťanského brankáře vyhlídl jako kořist a srazil jej k ledu. Muž s maskou na obličeji se jen těžko sbíral zpátky na nohy. „Rána to byla. Když se ale rozhodne, že nepojede za bránu, ale do mě, tak s tím mohu těžko něco udělat. Je to play off, je to vyhecovaná, rozhodčí by si však tyto zákroky měli daleko více hlídat,“ upozorňuje Přikryl, jenž nechce domýšlet, zda Balaštík takto jednal úmyslně. „To si musí sáhnout do svědomí on, jestli to udělal schválně. Ale i kdyby mi hlavu urazil, v bráně bych zůstal,“ smál se.

Provokace byly v pondělí na programu dne. Zlín se tradičně snažil domácí celek vyprovokovat, neudržel nervy na uzdě. „To je play off, musím čekat, že do mě půjdou. My jsme ale vyhecovaní nebyli, pouze Zlín,“ poukázal Přikryl. „Využili jsme přesilovky a zkrátka to neunesli,“ pokrčil rameny.

Druhé utkání čtvrtfinálové série je na programu již v úterý, Holešovičtí budou chtít znovu uspět. „Musíme hrát pořád svoji hru, to rozhodne. Chceme hrát jako dnes, vždyť Zlín měl v první třetině jen dvě střely. Hráli jsme dobře až na závěr třetí třetiny. Když budeme pokračovat takhle, budeme úspěšní,“ říká Přikryl, jenž se znovu postaví mezi tři tyče.

„Neprobil jsem se na post jedničky, pouze jsem dostal šanci chytat play off. Užívám si to a zároveň si uvědomuji, že další zápas může být vše jinak,“ uzavírá brankář.