8. 9. 2023 Matyáš Kot, Petr Pavlík

Irving: Historie Sparty pro nás moc znamená

Prvním ze tří příchozích cizinců se v létě stal kanadský obránce Aaron Irving, který se do extraligy vrací po angažmá ve Finsku a Švýcarsku. „Sparta je klub s bohatou historií. Moc to pro nás všechny znamená a chceme naši historii v Čechách, ale i v Evropě dobře reprezentovat,“ přiznává bývalý obránce Litvínova či Davosu.

Co od startu nové sezony očekáváš?
V přípravě se nám zatím velice daří, což není vše, ale určitě se díky tomu budeme cítit do začátku sezony lépe. Všichni jsme připraveni a nemůžeme se dočkat, až to vypukne!

Ukazuje šest výher v přípravě, že máme dobře připravený tým?
Je dobré, že vyhráváme, jsou to ale jenom přípravná utkání. Musíme po těchto zápasech zůstat pokorní, důležité zápasy totiž teprve přijdou. Je ale dobré vidět to, že tým je silný.

Cítíš i jako cizinec, že je nová sezona díky oslavě 120 let výjimečná?
Určitě! Sparta je klub s bohatou historií, která pro nás všechny moc znamená. Chceme všem naši historii v Česku i v Evropě ukázat. Věřím, že odehrajeme dobrou sezonu, stejně jako hráči, kteří dříve za Spartu hráli.

Jak jsi společně s dalšími novými hráči zapadl do kabiny?
Bylo skvělé sledovat, jak jsme všichni noví hráči zapadli, protože nás kluci přijali skvěle! Občas je složité se s novými hráči sehrát. Všichni kluci, co tu byli i co přišli, ukazují velkou hokejovou kvalitu. Všichni v přípravě odvedli skvělou práci.

Vyhovují ti noví trenéři Pavel Gross a Miloslav Hořava?
Oba velice dobře komunikují s týmem a všem nám předávají mnoho nápadů do hry. Během společného soustředění v Milevsku jsme udělali velký pokrok. Každý z nás trenérům důvěřuje a věřím, že to platí i naopak.

Už sis v Praze stihl najít oblíbená místa a podniky?
Prahu mám rád, žádný den se tu nenudíte! Je tu hodně míst, kam zajít, ale taky se tu dá ve městě lehce ztratit. (směje se) Zatím žádnou oblíbenou restauraci nemám, jsem si ale jistý, že až sezona začne, nějaké oblíbené místo na dobré jídlo určitě najdu.

Těšíš se speciálně do Litvínova, kam jedeme v polovině října?
V týmu mám stále kamarády, takže jsem zvědavý, jaké to bude, až budu stát proti nim na druhé straně jejich hřiště. Určitě se ale na vzájemná utkání těším, vždy byla skvělá atmosféra na zápasech jak v Praze, tak také v Litvínově, neočekávám od toho nic jiného.

>>>VSTUPENKY NA NÁVRAT LEGEND<<<

×
Dnes v 13:00 | Dor.
HC Sparta Praha
Banes Motor České Budějovice
×
Dnes v 16:15 | Jun.
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Horák: Zůstáváme pokorní, těšíme se na derby

SPA - OLO 4:0 - Šestý triumf řídil Horák

Pavlák: První výhra nám zvedne sebevědomí!

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty