16. 2. 2024 Matyáš Kot

Irving: Zima v aréně byla příjemná změna

Šňůra výher pokračuje také po těžkém utkání v Olomouci! Cestu za vítězstvím na Hané nastartoval obránce Aaron Irving, na jehož trefu nahrával svou dvoustou extraligovou asistencí Miroslav Forman. "Tvrdil, že mi chtěl přihrát puk, ale myslím, že tak trochu lže," usmíval se po utkání úspěšný střelec.

Výhra se ale nerodila vůbec lehce, že ano?
Bylo to těžké. Olomouc hodně maká, navíc na svém hřišti. Zlepšili jsme ale intenzitu hry, se kterou jsem minule nebyli tolik spokojeni, takže jsme rádi, že jsme zápas zvládli.

Potvrzuje se, že s blížícím se play off přituhuje?
Každý tým teď bude chtít hrát intenzivněji. Už se bavíme o věcech, které budeme chtít dodržovat v play off. Tyto týmy jako Olomouc hrají dobře do obrany, takže víme co očekávat a na co se připravit, až play off přijde.

Otevřel jsi skóre gólem po přihrávce Míry Formana, jak ses v kruhu ocitl?
Formič tvrdil, že mi chtěl přihrát puk, ale myslím, že tak trochu lže. (usmívá se) Bavili jsme se o tom, že je potřeba, aby byl vždy někdo před brankou, dělal to brankáři nepříjemné a zároveň jsme tlačili puky do branky. Byl jsem ve správný čas na správném místě.

Rozhodla naše skvělá oslabení?
Nechceme sami sebe těmto těžkým momentům vystavovat. Zároveň víme, že musíme a také umíme v těchto momentech bojovat. Do play off ale musíme disciplínu zlepšit.

V Olomouci byla tradičně zima, jak ti starý zimák vyhovuje?
Oproti O2 areně příjemná změna, tam je občas velké horko. Určitě to byla příjemná změna pro nás pro všechny. Nechceme se ale na zimu vymlouvat. Bylo alespoň štěstí, že venku nemrzlo.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu