13. 1. 2011 Tereza Janovská

Jakým tempem jsme začali, takovým jsme skončili, tvrdí Marek Bartánus

Dlouho očekávaná výhra je tu. A ne jen tak ledajaká. Sparťanům se v televizním přenosu podařilo vyhrát nad úřadujícím mistrem, Pardubicemi. Jedním z hlavních aktérů dnešní skvělé jízdy byl Marek Bartánus, kterého jsme ihned po utkání vyzpovídali.

V poslední třetině jste se nechali soupeřem zatlačit ve svém pásmu. Přišly tyto pokyny přímo od trenéra, že si máte vedení 1:0 udržet?
Věděli jsme, že Pardubice začnou třetí třetinu tlakem a budou se snažit ze všech sil vyrovnat. Dokázali jsme se tomu obrovskému tlaku ubránit a opravdu nás těší, že jsme tento zápas zvládli dotáhnout do vítězného konce.

Pardubice jsou momentálně na pátém místě a mohou hrát téměř v klidu. Také tím, že se jedná o úřadujícího mistra českého hokeje, vás může dnešní výhra těšit o to víc.
Samozřejmě, že nás to těší, ale v tuto chvíli je nám jedno koho porazíme. Velmi dobře víme, o co nyní jde. Do konce sezony již moc zápasů nezbývá a pro nás je opravdu důležité, že jsme dnes vyhráli.

Marek Bartánus
Ve vaší poslední přesilové hře jste měl obrovskou šanci. Po nahození ležel kotouč těsně před brankářovým betonem a vy jste nebyl daleko od skórování. Co k tomu chybělo?
Zřejmě to pověstné štěstíčko. Opravdu jsem k tomu neměl daleko, ale bohužel jsem nedokázal kotouč zvednout nad jeho beton. Nakonec jsme však neinkasovali, a proto to již nyní neřeším.

Bylo fyzicky náročné udržet ve třetí třetině stav 1:0?
Byli jsme na ten tlak připraveni, což bylo podle mého i vidět. Jak jsme zápas začali, tak jsme ve stejném tempu i skončili. Je to pro nás obrovské plus.

Pardubice vyzkoušeli dvě a půl minuty před koncem zápasu hru v power play, čehož jste využili. Jak moc se vám ulevilo?
Je to velká úleva, když nevyhráváte 1:0, ale 2:0. Hrálo se nám o dost líp. Dnes to byl opravdu dobrý zápas, ve kterém jsme podali skvělé výkony a výhru jsme si určitě zasloužili.

Přišla dlouho očekávaná výhra. Jaká nyní panuje ve vaší kabině nálada?
Potřebujeme vyhrávat jako sůl, aby byla nálada v kabině lepší. Podle mého je dnes výborná, ale musíme se již soustředit na ten další zápas, který odehrajeme v Kladně.

Myslíte si, že Spartu dnešní výhra nakopne do dalších zápasů?