4. 5. 2009 Radek Papáček

Jan Chábera podepsal dvouletý kontrakt se Spartou!

Strážit branku holešovického týmu během příští sezony bude JAN CHÁBERA. „O obsazení brankářského postu jsme v posledních dnech vedli intenzivní jednání. S výhledem do dalších dvou sezon jsme se nakonec rozhodli vsadit na Jana Cháberu a dát mu naši důvěru,“ uvedl Petr Bříza, generální manažer Sparty.

„Rozhodování nebylo vůbec jednoduché a otázku brankáře číslo jedna jsme pečlivě zvažovali. Já jsem ale chtěl Honzu Cháberu, věřím mu, a proto jsem rád, že jednání nakonec dobře dopadla a dospěli jsme ke společné dohodě,“ řekl Pavel Hynek, hlavní trenér A-mužstva.

JAN CHÁBERA
Minulou sezonu Jan Chábera začal v dresu Mladé Boleslavi.
Pětadvacetiletý gólman se stal hráčem Holešovických v lednu letošního roku. Práva na Jana Cháberu Sparta získala při průběhu smírčí komise mezi Českými Budějovicemi a Mladou Boleslaví, kde Chábera od začátku loňské sezony z jihočeského klubu hostoval.

Vedení Sparty jej ale tehdy ihned přepustilo na hostování do Plzně, odkud do Prahy na hostování s následnou opcí zamířil obránce Stanislav Hudec. Ten by ve sparťanském týmu mohl pokračovat i v následující sezoně. „V rámci kompenzace jsme Plzni pro sezonu 2009/10 na hostování nabídli gólmana Tomáše Pöpperleho. V současné době čekáme na potvrzení celé transakce,“ řekl Petr Bříza.

Během několika následujících dní se bude jednat o složení kompletního brankářského týmu jak v A-mužstvu Sparty, tak i partnerském týmu v prvoligovém Berouně.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Zemřel Jaroslav Šíma, člen Klubu legend

Zahálka: Sparta je pro fanoušky náboženství

Pech: Pět bodů neřeším, hlavní je výhra

Aukce dresů Sparta vzdává #HOLD2020