7. 8. 2012 Jiří Liebreich

Jan Hanzlík: Ke konci jsme tahali nohy, stále jsme v přípravě

P r a h a - Po zápase se Lvem Praha má Sparta za sebou tři odehraná přátelská utkání. Ani to hrané v Tipsport areně ale vítězství nepřineslo, tým prohrál 2:4. Nejen mraky přípravných utkání za Spartu odehrál Jan Hanzlík: "Ke konci jsme tahali nohy, stále jsme v tuhé přípravě."

V přípravě se zatím nedaří, obecně na Spartě ale platí, že čím horší je příprava tím lepší je ligový začátek a obráceně. Jak zatím vnímáte přípravu?
Když prohrajeme tak z toho neděláme vědu, měli jsme kvalitního soupeře. Dneska jsme zahráli dobrej zápas. Přípravu máme stále ještě především spíše do objemu, samozřejmě ale přátelská utkání prohrávat nechceme. Stále je to ještě takový ten „hrubší“ hokej. Přišli noví kluci, také pracujeme na systému středního pásma nebo oslabení. Na tohle se budeme soustředit, od toho přípravná utkání jsou. Pak následuje European Trophy, to bude hlavní příprava na ligu.

Jan Hanzlík

Za tým s „S“ na prsou se úspěšně bijete léta, kde hledáte motivaci do přípravných zápasů, respektive přípravy celkově?
Samozřejmě je to těžší, jsem tu dvanáctou sezonu. Letos mi ale končí smlouva, takže se rvu o angažmá buď jinde, nebo tady. Jsou tu teď noví hráči, na Spartě se přeci jen sestava točí často. Každou sezonu se mi mění parťák, takže to mě vysvobozuje z nepříjemného stereotypu.

Váš soupeř začíná svou ligu dříve, měl by mít více energie, kondiční přípravu má již za sebou a soustředí se na hru jako takovou. Byla v zápase znát únava z vaší kondiční přípravy?
Nechci se na to vymlouvat, prohráli jsme, soupeř byl lepší. Je ale pravda, že tento týden máme stále ještě objemnou fyzickou přípravu, ke konci jsme tahali nohy. To ale k přípravným zápasům patří, tohle nám starosti nedělá.

Co očekáváte od příštích zápasů?
Teď nás čekají Pardubice a Mladá Boleslav. Výsledky zápasů budou samozřejmě důležité a vypovídající především v European Trophy, blízko před ligovým startem. Budeme nacvičovat standartní situace, sestava vykrystalizuje ve zhruba čtyři a půl lajny. Program se pomalinku přizpůsobuje herní fázi, nebudeme mít tolik kondičního tréninku.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest