30. 11. 2005 Vojtěch Gibiš

Jan Hanzlík věří, že se Sparta zvedne k lepším výkonům

Hráčům Sparty se i nadále lepí smůla na hokejky, po vysoké domácí výhře nad Litvínovem si o několik dnů později nedokázali poradit s Kladnem, které bylo navíc oslabeno o své klíčové hráče. První gól Sparty padl až v čase 44:00 a velkou zásluhou na něm měl Jan Hanzlík, jehož střelu tečoval Petr Ton.
Kladenský Rabat dorazil do T-Mobile Areny se sestavou plnou juniorů, neboť většina jejich zkušených hráčů se nachází buď ve stavu nemocných nebo zraněných. “Kladno dnes bylo určitě k poražení. My jsme ale hráli v první třetině hrozný hokej, a pak už jsme se bohužel nezvedli. Myslím si, že v předchozích čtyřech, pěti zápasech už byl náš výkon lepší. Na Slavii jsme sice prohráli, ale padesát minut jsme byli lepší. Dvě třetiny v Liberci také nebyly špatné, zkazily nám to jen tři rychlé góly. Proti Kladnu jsme ale opět spadli do našeho extraligového podprůměru,“ litoval bek Hanzlík.

Sparta má od začátku sezony stále problémy v defenzivní činnosti, nejinak tomu bylo i v posledních dvou zápasech. “Máme problém při součinnosti celé pětky při bránění. Jsem ale obránce, proto se musím dívat hlavně na svůj výkon. V devatenácté minutě jsem špatně nahrál a bohužel z toho padl gól. Prostě děláme hodně individuálních chyb. To musí přestat. Musíme se zavřít v kabině a něco z téhle situace vyvodit. Začít od nuly a hrát velmi jednoduše, podobně jako tady hrálo třeba Kladno,“ hledal recept na zvednutí výkonu mladý obránce.

Jan Hanzlík byl i u čtvrtého inkasovaného gólu Sparty, kdy z riskantního útočení celé pětky vyplynulo přečíslení Kladna dva na jednoho. “Hráli jsme na risk, jinak to v té chvíli nešlo. Dostali jsme ale další branku a to nás opět srazilo.“ Sparta během reprezentační pauzy vyměnila trenéry, což jako nový impuls vnímal i Jan Hanzlík. “Z mého osobního hlediska to bylo oživení. Myslím si, že se již zvedáme. Ale dnešní zápas bohužel nemohu hodnotit pozitivně,“ přiznával třiadvacetiletý bek.

Hanzlík vidí jako největší problém psychiku mužstva. “I naši noví trenéři nám stále říkají, že máme psychický blok. Jsme teď hodně dole, musíme se zvednout. I když vedeme 1:0, neustále se strachujeme o výsledek. Když ale naopak o gól prohráváme, tak do toho dupeme, třeba i vyrovnáme, ale o chvíli později zase inkasujeme. Je to prostě v našich hlavách. Pokud se nepletu, zbývá nám do přestávky odehrát pět zápasů. Musíme do ní něco udělat. Pak nás čeká Spengler Cup, kde budeme mít velmi zhuštěný program. Musíme jít od zápasu k zápasu. V pátek a v neděli musíme bezpodmínečně vyhrát. Chtěl bych také poděkovat lidem v hale, jsem tu pět let a tak báječnou atmosféru jako je letos, jsem tu ještě nezažil,“ uzavřel mladoboleslavský rodák.

Gól naděje vykřesal v čase 58:35 agilní útočník Tomáš Netík. Ani jemu se však nepovedené utkáni nehodnotilo lehce. “Takovéhle zápasy musíme vyhrávat. Pro to, co jsme předvedli není omluva. Nemám k našemu výkonu slov. Máme za sebou plno zápasů, ve kterých se zvedáme a pak si to stejně pokazíme. Vždy si řekneme, že se z chyb poučíme, ale pak to stejně neuděláme. Každý musíme začít u sebe a zlepšit svůj individuální výkon,“ burcoval syn bývalého sparťanského útočníka.

Sparta se může v útoku spolehnout jen na několik klíčových hráčů, některým útočníkům totiž vyschl střelecký prach. “Nejdůležitější je ale vycházet z obrany. Nemůžeme si dovolit tolik inkasovat. Pak se můžeme zaměřit i na útok. Musíme nejvíce zapracovat na obraně, nejen beci, ale celý tým. Máme před sebou ještě polovinu ligy pokud se nám povede jeden, dva zápasy, můžeme být rázem úplně někde jinde,“ neztrácí naději třiadvacetiletý forvard.