27. 1. 2019 Daniel Ryl

Jan Piskáček: Taková porážka je frustrující

Sparta vstoupila do nedělního utkání proti Liberci s novým kapitánem. Trenéři po odchodu Petra Vrány ukázali na obránce JANA PISKÁČKA, který však ve své premiéře s kapitánským céčkem nebodoval a jeho tým smolně padl, když inkasoval až v závěru zápasu. "Šance tam byla, ale rozhodla malá chyba v předbrankovém prostoru," litoval po utkání zkušený zadák a nový vůdce Sparty.

Rozhodla malá chyba, navíc jste inkasovali v závěru zápasu. Mrzí to o to víc?
Vždycky je to o to horší, když je to takhle na konci. Je to těžké a nepříjemné. Každý to má jinak, ale není to nic záživného. Šedesát minut tady dřete s prominutím jako hovada, a pak dostanete pět minut před koncem gól, takže je to lehce frustrující.

V čem byl dnes Liberec nepříjemný?
Oni hrají rychle a aktivně, takže je to nahoru dolů. Myslím si, že to byl pro diváky super hokej a vyhrát mohly oba týmy. Bohužel se to od nás odklonilo.

26
Sparta vyslala na Romana Willa celkem 26 střel, ale gólem skončila pouze jedna.

Šancí jste měli několik. Rozhodla právě vaše špatná koncovka?
Šance tam byly. Dneska jim zachytal gólman, bylo to o jednom šťastném gólu, který dal bohužel Liberec a odvezl si tři body.

Dneska už se to nejspíš dost podobalo tomu, co chcete hrát. Mám pravdu?
Samozřejmě. Vidíte, že to není úplně špatné. Snažíme se odrazit, co to jde, ale tyto maličkosti nás sráží dolů. Dneska by byl ten jeden bod zlatý, pak bychom si to rozdali o ten druhý. Bylo to vážně vyrovnané a je škoda, že to nevyšlo.

Dnešní dobrý výkon proti lídrovi tabulky však může být psychickou vzpruhou, že ano?
My dokážeme hrát s každým. To, že máme výpadky, sami víme. Snažíme se je odbourávat a hrát hokej, jaký chceme. Proti Liberci jsme si ukázali, že umíme hrát. Ty zápasy už budou do konce základní části podobné.

A jak se cítíte vy jako nový kapitán?
Jako vždycky. (usmívá se) Je to závazek, ale já si myslím, že je tu spousta kluků, kteří ho mohli dostat. Já jsem rád, že jsem to céčko dostal já a budu ho nosit hrdě. 

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Němeček: Gól bych vyměnil za výhru

Podpora Sparty: fandění i obří choreo

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?