18. 3. 2013 Tereza Velikovská

Jandač: Tým byl nažhavený na vítězství

Jeho svěřenci před sebou měli přetěžký úkol. Jediná chyba či zaváhání jim mohlo ukončit sezonu. Ale tým kouče JOSEFA JANDAČE kritickou situaci zvládl. Odvrátil mečbol Ocelářů a vynutil si rozhodující sedmý duel na třinecké půdě. „Byl jsem více v klidu než při pátém utkání v Třinci, protože mužstvo bylo hodně nažhavené a nabuzené. Takže jsem věřil, že to nějak zvládneme,“ pochválil hráče po výhře 3:1.

Ta se ovšem nerodila lehce. Sparťané se sice po jednozápasové pauze vrátili k tomu, že svého soupeře jednoznačně přestříleli, ale z tlaku vytěžili jen dvě branky, třetí přidali z trestného střílení. K dispozici přitom měli velké množství přesilovek. „Převládá spokojenost, protože jsme vyhráli důležité utkání a dostali jsme sérii do sedmého zápasu. Přesilovky ale byly kamenem úrazu. Sehráli jsme je velice špatně, měli jsme v nich to utkání rozhodnout. Nakonec jsme ho rozhodli až trestným střílením, ale početní výhody nám dnes opravdu nešly,“ uvědomuje si Jandač, kde sparťany tlačila bota.

Josef Jandač

Přestože měli ale sparťané nůž pod krkem, zkušený kouč věřil v psychickou sílu mužstva. A to jeho důvěru nezklamalo. „Byl jsem více v klidu než při pátém utkání v Třinci, protože mužstvo bylo hodně nažhavené a nabuzené. Takže jsem věřil, že už to nějak zvládneme,“ ubezpečil. Vrásky mu ale dělá stav dvou zraněných obránců, Karla Pilaře a Jiřího Hunkese. „Jeden už je v nemocnici, ten druhý tam teprve jede,“ popisoval stav bezprostředně po zápase. Obranné řady Sparty tak opět prořídly, Pražané museli utkání dohrávat pouze s pěti beky.

V ofenzivě v šestém duelu opět zazářil čtvrtý útok ve složení Jánský – Bahenský – Forman, který byl u všech tří branek domácího týmu. „Neříkal bych tomu kouzlo, i třinecká čtvrtá formace hraje výborně. To jsou zápasy play off, zazáří hráči, kteří třeba v základní části nejsou tolik vidět, tíha je rozložená na více z nich. Jak nám na straně soupeře dělá velké problémy jejich čtvrtá útočná formace, tak i náš čtvrtý útok hraje velmi dobře. Tak to prostě v play off chodí, zlomové momenty otáčí právě ty čtvrté lajny,“ cení si Jandač bojovnosti dravé trojky.

Ta bude už ve středu na ledě Třince bojovat společně se zbytkem týmu o postup do semifinále. A cíl je jasný – vyhrát! „Sedmé utkání rozhodne, nikdo asi nepočítal s tím, že série bude jednoznačná na jednu či na druhou stranu. Narazili jsme na velice silného soupeře, který má obrovské zkušenosti. Předloni vyhrál základní část i mistrovský titul. Jak bylo avizováno před sérií, že se bude dost možná rozhodovat až v sedmém zápase, tak na to došlo,“ připomněl sparťanský kouč vyrovnanost série, kterou rozhodne až sedmé utkání.