31. 1. 2021 Petr Pavlík

Jandus: Pecháčkův gól nás uklidnil

Sparťané na ledě Zlína potvrdili skvělou formu, když vyhráli popáté v řadě! U cenného vítězství byl mimo jiné i obránce Martin Jandus, jenž třetím gólem v sezoně odstartoval obrat svého týmu. „Jsme rádi, že máme v kapse další vítězství. Utkání bylo hodně náročné, k vidění bylo spoustu osobních soubojů. O to víc si výhry vážíme,“ komentuje mladý bek.

Proti Zlínu se nám podařilo po urputném boji získat cenné tříbodové vítězství. Jak moc bylo utkání náročné po fyzické stránce?
Jsme rádi, že máme v kapse další vítězství. Utkání bylo hodně náročné, k vidění bylo vidět spoustu osobních soubojů. V prvních dvou třetinách nám chyběl pohyb, byť se nám podařilo v polovině úvodní třetiny otočit skóre na svoji stranu. Zlín napadal naši rozehrávku, do dalšího průběhu zápasu bylo třeba zlepšit několik věcí.

Bylo těžké v průběhu celého utkání udržet chladnou hlavu?
Máme velmi zkušené mužstvo, věděli jsme, co nás čeká. Bylo skvělé, že se nám podařilo odskočit do vedení a ve třetí třetině přidat pojistku. V závěru jsme se snažili nepředržovat kotouč na hokejkách a hrát jednoduše. Myslím si, že jsme si výsledek zkušeně pohlídali. Za tři body jsme moc rádi, jedeme dál.

V první třetině jsi odšpuntoval sparťanský obrat svou třetí trefou v sezoně. Jak jsi viděl celou situaci?
Soupeř vyhodil puk ven z obranného pásma a já se pak snažil posunout puk na osu Horynovi. Roman na sebe natáhl dva protihráče, čímž mě dostal do dobré pozice. Před brankou jsem byl už v podstatě sám. Navíc jejich gólman nebyl ve výhodném postavení, čehož jsem se snažil využít. Chtěl jsem poslat puk nahoru a jsem rád, že to vyšlo.

V obraně patříš mezi nejproduktivnější hráče týmu. Kdo ti nejvíce pomáhá?
V kádru máme několik zkušených hráčů, nejde vypíchnout jedno konkrétní jméno. Nejvíce zápasů jsem odehrál po boku Davida Němečka, se kterým jsme si vzájemně vyhověli. Myslím si ale, že dokážu hrát s každým obráncem. Občas naskočím i s někým jiným, kdo drží hokejku na opačnou stranu než já.

Ve Zlíně jsme ani jednou nefaulovali, což byla velká výhoda, je to tak?
Určitě. Neudělali jsme žádné zbytečné zákroky, které by nás poslaly do oslabení. Vždycky je dobré hrát co nejvíce minut v pěti hráčích, jelikož oslabení berou hodně sil. Nicméně i soupeř fauloval málo. Zápas bez vyloučení rychle plynul, všichni jsme byli v tempu. Hráči, kteří nechodí na oslabení, můžou hrát více při rovnovážném počtu.

Co říkáš na individuální gólovou akci v podání Lukáše Pecha?
Před Pecháčkem klobouk dolů, taková akce se nevidí každý den. V zápase pokaždé podává spolehlivý výkon, trenéři i vedení v něm mají velkou oporu. Souboje u mantinelu a kličkování s pukem na hokejce umí skvěle, je to zkrátka jeho parketa. Jsme rádi, že se dokázal prosadit, jelikož čtvrtý gól nás uklidnil a dodal nám klid na hokejky. Mohli jsme se více soustředit na zbytek celého zápasu.

Výhrou ve Zlíně jsme uspěli už popáté v řadě. Předpokládám, že v kabině panuje velká pohoda, nemám pravdu?
Přesně tak. Je pro nás velmi potěšující, že se nám v aktuální sezoně tolik daří. Každého vítězství si nesmírně vážíme. Když se vyhrává, atmosféra v kabině je o to lepší. My se snažíme jít do každého zápasu s tím, že prostě chceme uspět. Věřím, že vítězná vlna bude co nejdelší.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!