22. 12. 2020 Petr Pavlík

Jandus: Taková výhra se nevidí každý den

V utkání proti Zlínu byl jedním, kdo se podílel na desetigólové kanonádě! Obránce MARTIN JANDUS přispěl svými třemi body k další cenné výhře. „Jsme rádi, že se nám podařilo navázat na výkony před reprezentační přestávkou. Taková výhra se nevidí každý den, ale nejdůležitější jsou tři body,“ přiznal talentovaný bek.

Máme za sebou veleúspěšný zápas proti Zlínu, ve kterém se nám podařilo vsítit deset branek! Předpokládám, že v kabině musí panovat velká spokojenost, že ano?
Jsme rádi, že se nám podařilo navázat na výkony před reprezentační přestávkou. V minulém utkání jsme se prosadili jen dvakrát, proti Zlínu jsme si to trošku vynahradili. Podařilo se nám vstřelit hodně gólů, pomohli jsme si i v přesilovkách, což bylo také velmi důležité. Taková výhra se nevidí každý den, ale nejdůležitější jsou tři body, kterých si vážíme ze všeho nejvíce.

Bylo klíčové, že se nám podařilo ubránit čtyři přesilové hry soupeře v první třetině?
Samozřejmě. Říkali jsme si, že musíme za každou cenu udržet stav 3:0, aby se soupeř nevrátil zpět do hry. Zaplať pánbůh, že se nám podařilo přesilovky soupeře ubránit. Zápas byl v tu dobu ještě pořád otevřený, ale zejména díky dobré práci v obraně a skvělému brankáři jsme nepustili Zlín na dostřel. Mohli jsme se dál odpíchnout do dalšího průběhu utkání a soustředit se na útok.

Co říkáš na výkon našeho brankáře Oldřicha Cichoně, který naskočil do rozjetého vlaku ve třetí části?
Klobouk dolů. Neměl to lehké, ale popasoval se s tím parádně. Musel se rychle přizpůsobit zápasovému tempu. Ve třetí třetině nám chytil asi čtyři velké šance. Ukázal, že je na něj spolehnutí. Věřím, že se mu bude dál dobře dařit a dostane někdy další šanci zachytat si v A-týmu.

V utkání proti Zlínu se prosadili všichni členové naší první útočné formace, navíc Roman Horák mířil hned dvakrát do černého. Svědčí to o velké síle týmu?
Určitě. Zrovna lajna s Romanem Horákem hraje opravdu perfektně. Všichni mají za sebou bohaté zkušenosti, hráli v zahraničí, dokonce i za mořem. Dělají nám hodně bodů, hlavně v přesilovkách je vidět, jak si všichni společně dokáží vyhovět. Není to ovšem pouze o nich. I ostatním formacím se bodově daří. Například Honza Buchtele proměnil parádně svůj nájezd v první třetině. Pozitiv by se našlo určitě více.

V obraně jsi jedním z nejproduktivnějších beků a nyní jsi zaznamenal gól a dvě přihrávky. Nepotkal jsi už Pecháčka?
Naštěstí ještě ne. (smích) Myslím si ale, že se o tom v nejbližší době pobavíme. Doufám, že to bude v pohodě. (usměje se) Bodově se mi podařilo se prosadit i v předchozích zápasech, věřím, že to nebude drahé. (usměje se)

V domácí O2 areně máme skvělou bilanci vstřelených a obdržených gólů - 46:12. Nevíš, čím to je?
Těžko říct. V O2 areně se nám hraje skvěle, chceme zde nasbírat co největší počet bodů. I to nás dokáže vyhecovat a namotivovat k dobrým výkonům. Brankáři nás drží nad vodou, táhneme za jeden provaz. Věřím, že se nám bude dařit i v dalších domácích zápasech minimálně podobně, jako tomu bylo doposud.

Ani ne za čtyřiadvacet hodin nás čeká duel v Karlových Varech. Bude těžké se rychle zkoncentrovat na další zápas?
Máme velmi zkušené mužstvo. Věříme, že když se budeme nadále soustředit na svoje výkony, máme velkou šanci uspět. S Karlovými Vary byly zápasy vždycky velmi náročné, navíc v současné době Vary mají dobré výsledky a budou se chtít vytáhnout. Musíme hrát s čistou hlavou. Věřím, že vyhrajeme.


×
Dnes v 17:20 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Cesta na divoký západ, jedeme do Plzně

Další rekord Sparta vzdává hold!

Pokladník Forman: 300. bod mám za tři tisíce

Setkání s hráči v obchodním domě Van Graaf