15. 9. 2012 Tomáš Zatloukal

Jánský: Máme z podpory fanoušků radost

P r a h a - Sparta zvládla úvodní utkání sezóny i díky šikovným rukám útočníka Petera Jánského. Rychlonohý forvard proměnil rozhodující samostatný nájezd, a zajistil tak domácím druhý bod.

Jánský se rozjel na Tomáše Závorku jako druhý, Petr Ton před ním neuspěl se střelou mezi betony karlovarského brankáře. A mostecký odchovanec překvapivě zvolil prakticky totožné zakončení. „Od začátku jsem tak chtěl zakončit, jen mi puk v jednu chvíli utekl,” popisoval svůj nájezd.

Peter Jánský

„Naštěstí mi to tam spadlo,” dodal s úsměvem. Kousek štěstí mu chyběl během základní hrací doby, zvláště v momentě, kdy se pokoušel překvapit závorku Rychlým výjezdem zpoza branky. Cestou ale ztratil puk. Sjel mu z hole. „Nevím, co se stalo. Asi to bylo nervozitou,” přiznal.

Ostatně nervozita zřejmě svázala nohy všem sparťanům. „Šlo o první zápas sezóny, byli jsme z toho docela nervózní. Moc se nám nedařilo, ale nevím, v čem byla chyba. Možná nám tolik nejezdily nohy,” dumal nad nejistým herním projevem Pražanů. Sparta se opravdu dlouho hledala.

Ve třetí třetině ale přišly její chvíle. „Energie měla v prvních dvou třetinách spoustu šancí, mohli jsme klidně dostat pět gólů. Naštěstí nás podržel nás gólman. Pak se nám podařilo vyrovnat a dostat zápas do prodloužení. A nakonec rozhodly nájezdy,” rekapituloval utkání sedmadvacetiletý forvard.

Borce v rudých dresech povzbuzovala při premiéře v novém ročníku více než šestitisícová návštěva. Jánský samozřejmě přízeň diváků ocenil: „Jsme rádi, že se na nás přišlo tolik lidí. Určitě už byli natěšení. Máme z podpory fanoušků radost, tak snad jim to vydrží celou sezónu.“