23. 9. 2012 Tomáš Zatloukal

Jánský: Musíme se vyvarovat individuálních chyb

Pražská Sparta na domácím ledě podlehla kladenským Rytířům 3:4, o body se ale rvala až do závěrečné sirény. V čase 59:47 skóroval Peter Jánský. „Páca hodil puk před bránu a já ho doklepl," popisoval svou trefu.

Petře, jak byste zhodnotil dnešní zápas?
Prohráli jsme si ho sami. Dlouho jsme vedli, ale pak jsem zápas ztratili po vlastních chybách. Přišli jsme o dobře rozehrané utkání.

Peter Jánský

Zapříčinilo dnešní porážku neproměňování šancí?
To ne, spíš bych řekl, že jsme hráli hodně nepřesně. Přihrávky byly špatné, beci často neměli, komu nahrát. My útočníci jsme se jim moc neukazovali, špatně jsme si najížděli.

Sám jste v závěru skóroval. Jak jste se prosadil?
Trenér mě poslal na led místo gólmana. Mým úkolem bylo dorážet puky a clonit před brankářem. Páca hodil puk před bránu a já ho doklepl.

Na Spartu dnes přišlo přes 12 tisíc diváků. Byla taková divácká podpora příjemná?
No, řekl bych, že lidi nepřišli na nás, ale na Jágra (smích). Nemyslím si, že se bude podobná návštěva opakovat. Ale určitě to bylo příjemné slyšet tolik fanoušků.

Jste rád, že nastupujete ve stejné formaci se svým kamarádem Zdeňkem Bahenským?
Abych pravdu řekl, tak jsme ještě neměli moc času se společně sehrát. Ještě to není ono.

Co je potřeba pro příště změnit, aby body zůstaly na Spartě?
Musíme se vyvarovat individuálních chyb. Ty nás dneska stály zápas.

Odehrané 18:30 | Muži
Bílí Tygři Liberec

Smejkal: Byli jsme pod dekou, musíme zabrat

SPA - LIB 2:6 - Sparta nestačila na lídra