10. 12. 2012 Tomáš Zatloukal

Jánský: Nemůžeme si myslet, že teď už to půjde samo

Sparta vyhrála třetí zápas za sebou, když na domácím ledě udolala Kladno 6:3. Atraktivní zápas rozhodly dva slepené góly, které padly během 16 sekund druhé třetiny. U prvního z nich asistoval také Peter Jánský. „Byla to náhoda, ale náhodný byl i Jágrův gól,” popisoval ex-litvínovský útočník šťastnou trefu Zdeňka Bahenského.

Bahenský původně zamýšlel přihrávat, jak sám přiznal při přestávkovém rozhovoru. „Nebyla to střela, měla to být přihrávka na volného hráče,” řekl o svém neúspěšném pokusu najít Miroslava Formana, po kterém skončil kotouč za Cháberovými zády. „Zdeněk hledal Formiče, ale od hole obránce to šlo do brány,” potvrdil Jánský Bahenského slova.

Rychlonohý forvard si tak poněkud kuriózní cestou připsal asistenci, čtvrtou v aktuální sezóně. Bodoval poprvé od 30. října, kdy se Sparta utkala s Chomutovem. Mezi asistenty u sparťanských gólů se zapsal také gólman Michal Neuvirth. „Dlouho jsem nezažil, že by se brankáři něco takového povedlo,” s úsměvem komentoval Jánský netradiční situaci.

„Gólman musí dobře rozehrát nebo mít trochu štěstí, že se puk od něj správně odrazí, aby se mu povedlo bodovat. Každopádně je to pro brankáře dobře, když se mu něco takového povede. Jsme za Michala rádi,” dodal mostecký rodák, který přispěl k důležité výhře nad Kladnem aktivní hrou v obou směrech. „V pěti jsme byli lepší než oni,” tvrdil.

„Když nehráli přesilovky, tak jsme je k ničemu nepustili. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,” zdálo se Jánskému. Co se mu ovšem zdát nemohlo, byly početní výhody Pražanů. „Přesilovky nám nejdou od začátku sezóny. Nevím, proč se nám v nich nedaří. Ale dneska jsme jednu nebo dvě dali, musíme být rádi i za to,” cenil si dvou přesilovkových tref.

Nyní Spartu čeká reprezentační přestávka, nicméně Jánský už hledí k následujícímu zápasu Pražanů v Českých Budějovicích. „Samozřejmě, že tam budeme chtít vyhrát. S tím jdeme do každého utkání. Máme teď hezkou sérii výher, tak snad se nám bude dařit dál. Rozhodně si ale nemůžeme myslet, že teď už to půjde samo,” bojovně uzavřel rozhovor.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede

Vydražte si hrané dresy ze sezony 2023/2024

Řepík: Chtěli jsme finále, ale cíl jsme nesplnili