27. 1. 2012 Tomáš Zatloukal

Jánský: Nezáleží vedle koho hraju, snažím se odvést maximum

Úspěšný návrat do sparťanské sestavy má za sebou šestadvacetiletý útočník Peter Jánský. Vynikající bruslař dobrým výkonem přispěl k jednoznačné porážce Pardubic, jejichž dres oblékl v rámci měsíčního hostování ještě minulou neděli proti Karlovým Varům.

Jánský se první dvě třetiny objevoval ve čtvrté, mezinárodní formaci domácích, obranu Východočechů proháněl po boku Slováka Adama Lapšanského a Francouze Sachy Treilleho. Závěrečné dějství pak strávil na pravém křídle elitního útoku vedeného kapitánem Michalem Brošem, kterého jako tradičně skvěle doplňoval Ivan Rachůnek. „Nezáleží vedle koho hraju, snažím se odvést maximum," neřeší Jánský své putování sestavou.

Někdejší opora severočeského Litvínova se z Pardubic vrátila po devíti zápasech, v dresu Perníkářů si Jánský připsal hned šest bodů za tři branky a stejný počet asistencí. Parádně si sednul s mladými junáky Janem Buchtelem a Robertem Kousalem.„Oni jsou podobní hráči jako já, využívají svou sílu, tlačí se do branky. Vyhověl jsem si s nimi. Zlepšila se mi psychika a cítím se dobře," pochvaloval si usměvavý forvard "ozdravný pobyt" na východě Čech.

„Bylo mi řečeno, že tam budu do 24. ledna a pak se vrátím zpátky na Spartu. O nějakém delším angažmá nebyla řeč," vyvrátil spekulace o možném přestupu. Došlo mezi ním a hráči Pardubic k nějakému hecování? „Ne, nic nebylo. Já ty kluky sice znám, ale k ničemu nedošlo," zakroutil hlavou Jánský. Přeci jen v mužstvu koučovaném strávil jen měsíc. Nyní je zpět v Holešovicích a je spokojený. „Jsem rád. že jsem tady na Spartě a že se nám podařilo vyhrát."

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
PSG Berani Zlín
×
Dnes v 15:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Prosinec odstartujeme doma proti Zlínu!

​Sparťanská krev #15: Rekord těsně padl!

Strnad: Jsme rádi, že vítězná vlna pokračuje

Rezervace míst na zápasy se Zlínem a Rögle