23. 12. 2011 Tomáš Zetek

Jánský na měsíční hostování do Pardubic

Měsíc vypomůže Pardubicím a pak se vrátí zpět do kádru extraligového lídra. Útočník Peter Jánský odchází na měsíční hostování na východ Čech. "Po jeho návratu s ním budeme dál počítat v týmu," ubezpečil Josef Jandač, kouč a sportovní manažer Sparty.

Šestadvacetiletý Peter Jánský přišel před sezonou do Sparty z litvínovského mužstva. V aktuálním ročníku zatím nastřádal v osmnácti utkáních 6 bodů za dva góly a čtyří asistence. "Peter je hráčem, jenž laboroval se zraněním a chronickými problémy se zády. Nyní odchází na měsíční výpomoc do týmu, který sužuje marodka. Jedná se pouze o měsíční hostování, po němž s ním počítáme zpátky do týmu," zopakoval Jandač.

Další událostí v kádru Sparty je uvolnění brankáře Martina Faltra na krátkou výpomoc do celku Vítkovic. Ostravský tým bude reprezentovat český klubový hokej na blížícím se Spengler Cupu a kvůli rozsáhle marodce musel sáhnout k nouzovým variantam z hlediska hráčského kádru. "Těším se, bude to pro mě zpestření sezony," pověděl Falter, který se po turnaji zase vrátí do sparťanské kabiny.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede

Vydražte si hrané dresy ze sezony 2023/2024

Řepík: Chtěli jsme finále, ale cíl jsme nesplnili