15. 3. 2015 Jiří Liebreich

Jaroslav Hlinka: Klíč k vítězství? Agresivita

Tři zápasy, tři vítězství. I na horké hradecké půdě se dokázali lépe zorientovat sparťané, když dobyli místní led v poměru 4:3. Pozápasové úsměvy tak mohl na všechny strany rozdávat i spokojený JAROSLAV HLINKA, který přispěl jedním gólem a jednou orazítkoval břevno. "Jsme rádi, že se dokážeme vždy prosadit," kvitoval po utkání.

Panovala po třetí výhře spokojenost s týmovou produktivitou?
Dokázali jsme se prosadit, například ale přesilovku pět na tři jsme hráli mizerně. Za góly jsme rádi, nemyslím si ale, že bychom hráli nějak skvěle. Možná jsme až moc vymýšleli.

Co říkáte na vysoký počet vyloučených domácích hráčů?
Museli něco zkusit, hráli agresivněji než v předchozích zápasech. Z toho asi plynuly ty fauly. My jsme to vydrželi a dali jsme góly. Zaplať pánbůh, máme třetí vítězství.

Jaroslav Hlinka

Do jaké míry bude čtvrtý zápas náročný?
Poslední krok je vždy nejtěžší. Nachystáme se, doufám, že budeme dobře připravení.

Hradeckým se podařilo snížit i díky spornému gólu, když brankář Filip Novotný přišel o helmu. Jak jste viděl tento moment?
Z mého pohledu to spíš vypadalo jako faul na brankáře v brankovišti. Je to ale jen můj pohled, rozhodčí to takhle posoudili. S tím se nedá nic dělat, my jsme to tak brali. Naštěstí to později nemělo vliv na výsledek.

Čím to, že se Sparta tak dobře vypořádává s agresivitou soupeře?
Myslím si, že se v důrazu Hradci minimálně vyrovnáváme. To je samozřejmě klíč k vítězství v sérii. Když nebudeme hrát obětavě, tak nebudeme mít šanci…

Před sérií se řešilo, zda-li bude chytat Novotný, nebo Jaroslav Janus. Jak důležité jsou aktuální výkony Novotného?
Chytá dobře, je naší oporou. K tomu není co dodat – tři vítězství. Kéž by to takhle šlapalo dál. S gólmanem je vše v pořádku (úsměv).

Je jedním z úhlavních faktorů dosavadních třech vítězství fakt, že se dokážete dostat rychle do vedení?
Začátky jsou určitě důležité. Na zápasy jsme dobře nachystaní, začátky hrajeme dobře. Jsme rádi, že se dokážeme vždy prosadit. I tentokrát jsme v úvodu měli řadu šancí, dvě jsme proměnili. To je velmi příjemné.

Jak se hraje v bouřlivém prostředí?
Dalo se čekat, že bude plnej barák, že publikum domácí požene. I nám se v takovém prostředí hraje dobře. To vyhovuje oběma mužstvům.

Jak náročný byl závěr, když scházel domácím jediný gól k vyrovnání?
Náročný byl velmi, chyběl jim jediný gól k vyrovnání. Ke spornému gólu se nebudu vracet, urvali jsme vítězství. To je pro nás důležité.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Forman: Ve Spartě chci zůstat dlouho

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Sparta na Spengleru: tituly i hvězdné posily

O místo v extralize se musí bojovat