13. 6. 2014 HC Sparta

Jaroslav Hlinka prodloužil smlouvu ve Spartě

Po dlouhých jednáních se podařilo dotáhnout podpis nového kontraktu s Jaroslavem Hlinkou. Zkušený útočník bude v nadcházejících dvou sezonách pokračovat v dresu pražské Sparty. „Jsem rád, že vše nakonec dopadlo takhle. Sparta je klub mého srdce a těším se na další zápasy v jejím dresu,“ říká Jaroslav Hlinka.

V posledních dvou sezonách po návratu do Sparty nastřádal 126 kanadských bodů. A další budou v podání Jaroslava Hlinky přibývat. Hodně dlouho byla situace ohledně jeho setrvání nejistá, ale vše skončilo novým dvouletým kontraktem. „Nebylo to jednoduché, protože Jarda měl velmi lukrativní nabídky ze zahraničí. My jsme ale opravdu hodně stáli o jeho setrvání a trpělivě se snažili, aby zůstal ve Spartě,“ vysvětluje Patrik Martinec, sportovní manažer holešovického celku. „Jednání byla náročná, museli jsme konkurovat zmíněným nabídkám. Naši fanoušci určitě ocení tuto zásadní investici do hráčského kádru,“ dodává.

Historicky nejlepší nahrávač Sparty je jedním z tahounů mužstva nejen, co se týče nastřádaných bodů, ale také svým přístupem. „Je to typ přirozeného lídra, který i při své kvalitě na rozdíl od jiných hráčů, kteří působili ve Spartě a tuto roli měli mužstvu poskytnout, vždy upřednostňuje týmový úspěch před osobními statistikami, ice timem a svojí slávou. Jeho přístup na ledě i v kabině je příkladný, chce na sebe vždy brát odpovědnost,“ popisuje Martinec. „Vedle Tomáše Rolinka je to další důležitý týmový hráč, jakého Sparta potřebuje mít ve svém středu. Mít ho v týmu bylo po minulé sezoně i přání obou akcionářů, kteří dnešní podpis smlouvy přivítali,“ říká sportovní manažer Pražanů.

Hlinka má ve své sbírce zlato a stříbro z mistrovství světa a v dresu Sparty také čtyři extraligové tituly. Velkou motivací je pro něj toto číslo rozšířit. „Chci pro Spartu odvádět zase ty nejlepší služby,“ tvrdí odhodlaně zkušený centr. „Mužstvo se trochu obměnilo, ale kostra víceméně zůstává. Máme za sebou vynikající ročník, na který musíme navázat a udělat zase o krok víc. Opět půjdeme do sezony s vysokými ambicemi a to je správné, ve Spartě to ani jinak být nemůže,“ dodává Hlinka.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Saša Salák bude pokračovat ve Spartě!

Matěj Machovský odchází do Dinama Riga

​Horák sparťanem i další tři sezony!

Ton: Vydali jsme se na dobrou cestu