17. 11. 2007 Vojtěch Gibiš

Je čas na budíček, hřímá kapitán František Ptáček

Holešovičtí se nadále herně trápí. Po reprezentační pauze nejdřív nestačili na Kladno, kterému podlehli 3:4 po samostatných nájezdech. V pátek zase byl nad jejich síly nováček z Ústí nad Labem. Zřejmě hlavním důvodem herních výpadků je neproměňování šancí. Mistr nováčka výrazně přestřílel, ale z třiapadesáti pokusů překonal Přikryla jen obránce Jan Hanzlík.
Jeden bod, skóre 4:6. To je vizitka mistra z dvou domácích zápasů po reprezentační přestávce. "Je to hodně špatné. Musí tu zazvonit pořádný budíček. Myslím si, že už zvoní. S Kladnem jsem dali tři branky, s tím bychom mohli už vyhrát. Ústí jsme dali ale jen jednu, a to je pak těžké. Nedáváme góly, je to už dlouhodobá záležitost. Bez nich se těžko vyhrává," povzdechl si obránce František Ptáček.

Dvě prohry navíc přišly s tabulkově nejslabšími týmy. Ve středu se Sparta střetla s posledním Kladnem. Díky prohře se Znojmem pak na poslední příčku spadlo Ústí nad Labem. A i s ním Pražané prohráli. "Už po středečním zápase jsme dobře věděli, že nehrajeme správně. Takže proběhl nějaký pohovor. V sobotu bude určitě další, Spartě se nemůže stávat, aby prohrávala dvakrát za sebou s papírově slabšími soupeři," lamentoval Ptáček.

Sparta má opravdu vážný problém v proměňování šancí. V této sezoně ještě ani jednou nedali hráči mistra více jak čtyři branky. V minulém ročníku po jednadvacátém kole překonali hráči Sparty brankáře soupeře vícekrát než čtyřikrát v jednom zápase hned v osmi případech. "Loni to fungovalo tak, že jsme dali více branek než dostali a tím jsme vyhrávali. Vždy je lepší dát pět, šest gólů než jeden či dva, a pak výsledek horko těžko bránit. Nevím proč se nám góly nedaří dávat, střelce máme, trénujeme to. Asi je branka zakletá," ironicky se pousmál dvaatřicetiletý zadák.

Trenéři měli ze slabší produktivity obavy už v létě. František Výborný na pozápasové tiskové konferenci na tento fakt upozornil. "Spoléháme jen na několik střelců a těm se teď také nedaří." Ze Sparty po jarním titulu odešel celý první útok, což je na týmové produktivitě znát. "Když se podíváme na jména a na statistiky hráčů co odešli, tak vidíme spoustu nastřílených branek v minulé sezoně. Nechci říct, že nám tyhle góly chybí, protože tu máme další hráče, kteří branku vstřelit umí. Věřím, že se nejen tihle střelci, ale i my ostatní probudíme a začneme to tam sypat."

Hlinka v Coloradu moc nehraje, Hlaváčovi se zas nedaří v Tampě dávat branky. Kapitán Ptáček však ani jednoho z nich nazpět neláká. "Jsem ten typ, co bývalým spoluhráčům napíše jednou, dvakrát za rok esemesku nebo email. K narozeninám, či na Vánoce. A ani jedno ještě nebylo," pousmál se zadák, který brzy v extralize odehraje osmistý zápas.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mácha: Starší kluci týmu pomůžou

Vyhrajte podepsaný dres Lukáše Pecha!

Hlaváč: Možná se do Sparty vrátím

Sparťané po nákaze darovali krevní plazmu