29. 10. 2007 Tadeáš Drahorád

Je tu druhé derby sezóny! Sparta jede do Sazka Areny

Letošní druhé pražské derby je tady! Slavia oproti předsezónním prognózám naprosto opanovala soutěž a překvapivě vede celou ligu. Sparta je zase společně s Libercem a Karlovými Vary jediným týmem, který dokázal sešívaným sebrat všechny body! Boj o krále Prahy se uskuteční v úterý v 18:15! Kulisy mu poskytne libeňská Sazka Arena.
O soupeři ...

Nejhorší tým letního Tipsport Hockey Cupu je v současné době na samé špici O2 extraligy. Od Slavie na začátku sezóny nikdo nic nečekal. Sešívaní do týmu prakticky nepřivedli žádnou posilu a v létě se výsledkově trápili. Těsně před začátkem nového ročníku se ale začalo vše zlé v dobré obracet. Prvním impulsem byl příchod Radka Dudy - hráče s nálepkou problémisty. A Slavia začala vyhrávat. Doma slávisté vyhráli úplně všechno. O jediný bod je připravily v prvním kole pouze Budějovice, které vzdorovaly až do 65. minuty. Slavia je prostě ve formě. Za posledních pět zápasů dostala jen pět gólů, čtyři z toho padly v posledním zápase ve Varech, kde sešívání prohráli 4:0. Navíc je se 66 vstřelenými brankami nejlépe střílejícím družstvem.

Hráčské osobnosti v týmu soupeře:

Adam Svoboda se ve své druhé sezóně ve Slavii potkal s parádní formou. Mezi extraligovými brankáři si s hodnotou 2,32 drží čtvrtý nejlepší průměr na zápas a svými zákroky svůj tým vždy podrží! Kdo by to byl čekal, že Roman Červenka povede klubové bodování? Jednadvacetiletému útočníkovi se letos opravdu neobyčejně daří. Jeho spolupráce se zkušeným Bednářem přináší pěkné branky a táhne Slavii dopředu.

Vzájemný zápas v letošní sezoně:

Poprvé se spolu oba pražské týmy střetly už ve 4. kole. To se hrálo v T-Mobile Areně. Slavia se dostala díky trefě Supa v 11. minutě do vedení, avšak dlouho se z něj neradovala, protože o čtyři minuty později již bylo zase vyrovnáno. Sparta si vypracovala velký náskok ve druhé dvacetiminutovce, kdy během 8 minut vstřelila tři branky. Slavia odpověděla v posledním dějství, kdy se jí povedlo za minutu snížit na rozdíl jediného gólu. Rudí už ale zvrat nepřipustili a těsné vítězství si pohlídali až do konce, Sparta vyhrála 4:3.

Holešovičtí jsou aktuálně v tabulce na šesté příčce a do konce turné po venkovních stadionech je čekají ještě tři duely. Ty předchozí dva sparťané jakž takž zvládli. V úterý nejdříve přivezli alespoň bod ze ztraceného zápasu v Litvínově, v pátek se jim pak podařilo trumfovat v Liberci. Jak si asi povedou v derby? Chybět budou Švagrovský s Tabačkem, naopak do sestavy se vrací zpět Netík.
Ve Spartě nejvíce září:

Tomáš Duba každým zápasem dokazuje, že v brankovišti díra po Petru Břízovi nezůstane. Šestadvacetiletý brankář se drží mezi brankářskou elitou ve sparťanském dresu již druhou sezónou a rozhodně nepolevuje. Naposledy si připsal 42 úspěšných zákroků v Liberci, kde dovedl Spartu k vítězství 3:2 po prodloužení. Petr Ton, jeden z nejlepších hokejistů v celé lize, je dlouhodobě nějvětší hvězdou Holešovických. Hráč, kterého neopouští forma, vede kanadské bodování klubu a kdykoliv dostane příležitost svůj účet vylepšit, využije ji. Tím si buďte jisti!

Zápas se hraje v úterý 30.10. v pražské Sazka Areně. Úvodní buly bude vhozeno v 18:15. Pro všechny příznivce bude na našich stránkách připraven tradiční online přenos.