2. 3. 2007 Vojtěch Gibiš

Je tu play-off a s ním i rituály!

V čase vyřazovacích bojů v extraligovém play-off začínají tváře hokejistů zarůstat vousem, některé hlavy se barví podivnými barevnými kreacemi. Nejinak je tomu i ve Spartě. Většina hráčů se nebude během play-off holit, trojice Karel Hromas, Jakub Langhammer a Tomáš Protivný zas přišla s originální barevnou variací svých účesů. K nim se přidali i někteří další hráči.
Modrý pruh zdobí hlavu jednadvacetiletého sparťanského útočníka Karla Hromase. “Je to poprvé, co jsem něco podobného udělal. Také jsem nikdy v životě nic nevyhrál… Proto jsme si s klukama řekli, že zkusíme něco vymyslet.“

A výsledek můžete vidět na hlavách mladých hráčů Sparty. “S Protivkou a Kubou Langhammerem jsme si dali na hlavu sparťanské barvy. Nějací mladí kluci se ale ještě určitě přidají,“ hlásí forvard draftovaný Chicagem. Hromas samozřejmě neopomine i tradiční zvyk neholení se. “Nechal bych si delší vousy, ale bohužel mi jich zatím moc neroste,“ směje se rodák z Berouna.

Hromase čeká premiérové play-off mezi dospělými. “Moc se na něj těším. Zažil jsem však už play-off s juniorkou tady i v Americe. Je to úplně jiná soutěž, hraje se tam o všechno. Mě osobně čeká první extraligové play-off. Uděláme v něm maximum pro to, abychom uspěli,“ slibuje mladý útočník.

Hromas by se svými kolegy rád navázal na loňský příspěvek mladého útoku Dragoun – Langhammer – Růžička. Vždyť právě centr Langhammer je autorem vítězné trefy z posledního finále! “Chtěli bychom hrát a týmu co nejvíce pomoci. Naším hlavním úkolem bude nedostávat branky. Kdybychom sami nějaký gól vstřelili, bylo by to plus pro nás, i pro celý tým.“

Foto vpravo: Sparťanskou trikolóru zvolil i Tomáš Netík

Kapitán Ptáček barevné vlasy nezvolil, vousy ano

Povedete Spartu poprvé do play-off jako kapitán. Jaké máte pocity?
Dobrý. (smích) Jsem zdravě nervózní.

Cítíte větší zodpovědnost kvůli tomu našitému céčku na vašem dresu?
Zatím o tom takhle neuvažuji, možná v sobotu před zápasem. Nebudu mít ani žádný proslov, ale máme jeden takový play-offový rituálek, během kterého něco říkat budu.

Je doba play-off, doba rituálů. Co vy ve Spartě?
Vousatý a barevný už jsme. (smích) Já sice barevný nejsem, ale vousy si narůst nechám.

Čeká vás Zlín. Myslíte si, že vám jako týmu bude vyhovovat?
Soupeře si nejde vybírat. Každý soupeř může hrát v play-off jinak, může to být zrádné.

Série bude určitě pikantní, v sezoně jste měli spory s Petrem Leškou…
My na to ale myslet nebudeme, budeme hrát na vítězství.

Po dlouhé době bude za Spartu v play-off chytat brankář, který s vyřazovacími boji moc zkušeností nemá. Budete se Tomášovi Dubovi snažit co nejvíce pomáhat?
Je to jednoduché. My pomůžeme jemu a on zase nám.

Myslíte si, že bude pro vývoj série důležité, jak zvládnete úvodní dva domácí zápasy?
Určitě ano. Měli bychom využít tuhle výhodu a jet do Zlína za stavu 2:0.

Více fotografií barevných kreací na hlavách hráčů Sparty najdete ve fotogalerii.

Kdo s koho! Bitva o finále vyvrcholí v Praze

Forman: Věříme si, ale zůstáváme pokorní

LIB - SPA 2:3p - Prodlužujeme semifinále!

Horák: Náročný duel, nezabalili jsme to!