18. 1. 2024 Daniel Ryl

Jedeme na východ, čeká nás Mountfield HK

Zběsilý lednový program pokračuje dalším extraligovým zápasem, tentokrát na ledě soupeře. V pátek 19. ledna se znovu postavíme Východočechům, ale tentokrát Hradci Králové, a to na jeho ledě od 18:00 hodin. Pod Bílou věží se nám v posledních letech relativně daří, na což budeme chtít navázat i tentokrát a nadále udržet náskok na druhé Pardubice.

Kapitánovo jubileum s prohrou, ale hlavami nahoře

Středeční šlágr proti Pardubicím přinesl před druhou nejvyšší návštěvou sezony skvělou hokejovou podívanou, která nakonec vyzněla šťastněji pro hostující Dynamo, se kterým jsme padli 1:2 po prodloužení. Kapitánu Michalu Řepíkovi tak zhořkl jubilejní 300. start ve Spartě, ale celý náš tým odešel poražen s hlavami nahoře.

"Myslím si, že utkání šlo po právu do prodloužení, kde štěstěna byla na straně Pardubic. Nemáme se za co stydět, z naší strany to byl dobrý zápas, který nás posílí," řekl v rozhovoru po utkání David Němeček, který se vrátil po disciplinárním trestu. V Hradci Králové však chybět nebude, někteří dlouhodobí marodi už se však vrací do tréninku a jejich návrat je otázkou dní či týdnů.


Milník sparťanské historie:

V této sezoně uplyne 70 let od chvíle, kdy se sparťanský hráč stal poprvé nejlepším střelcem ligy! Vladimír Zábrodský ve druhé mistrovské sezoně 1953/1954 nastřílel 30 branek a korunu pro krále střelců získal ještě v letech 1957 a 1959. Na dalšího kanonýra si Sparta počkala devět let, kdy byl s 38 góly nejlepším střelcem Jan 'Gusta' Havel.

Do výjimečné společnosti se další střelci dostali až v novodobé éře. Nejlepším střelcem ligy byl v mistrovském ročníku 1998/1999 útočník Jan Hlaváč, Petr Ton byl nejlepším střelcem Sparty i extraligy třikrát v letech 2006, 2010 a 2014. Pátým nejlepším střelcem ligy ze Sparty se stal Filip Chlapík v rekordní bodové sezoně 2021/2022.


Mountfield v novém roce ztrácí. ale osmičku drží

Východočeši nevstoupili do nového roku v optimální formě. Ačkoliv bodovali v pěti ze šesti duelů, mají na kontě jen dvě vítězství z celkových deseti zápasů. Hradec Králové ztrácí zápasy těsně, ale v posledním duelu proti Mladé Boleslavi byl bodový zisk zlatý, jelikož musel smazat dvougólové manko ve třetí části. "Hráčům slouží ke cti, že zápas nezabalili, v závěru byli hladoví a dotáhli to do remízy. Za bod jsme rádi, protože to pro nás byl velmi těžký zápas," potěšilo asistenta Petera Frühaufa.

Svěřenci Tomáše Martince i přes výsledkovou krizi na přelomu roku proplouvají sezonou prozatím pozitivně. Náš páteční soupeř má slušné přesilovky, oslabení patří mezi nejlepší v soutěži a s náskokem pěti bodů drží osmičku před dotírající se Olomoucí.

>>>BLÍŽÍ SE 15. ROČNÍK SPARTA VZDÁVÁ HOLD<<<

Doma za tři, venku Formanovo jubileum nestačilo

V úvodním utkání na domácím ledě sledovalo devět tisíc diváků vyrovnanou bitvu plnou nedisciplinovanosti, ve které šli hosté do vedení. My jsme však rychle vyrovnali a díky dvěma přesilovkám dotáhli utkán k výhře 3:1! V odvetě na ledě soupeře naopak domácí udeřili bleskově, a přestože Miroslav Forman svým gólem a celkově 300. bodem ve Spartě rychle zareagoval, po trefě Ralfse Freibergse jsme prohráli 1:2.

Věděli jste, že...

Kapitán Michal Řepík má na našeho soupeře spadeno! Zkušený útočník bodoval proti Východočechům už šestkrát za sebou, přičemž ve čtyřech zápasech skóroval. Zajímavé však je, že nejlepším sparťanem utkání byl zvolen jen jednou, a to v prvním duelu své úspěšné série.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu