2. 11. 2010 Daniel Ryl

Jsem neskutečně zklamaný, přiznává Kratěna

P r a h a - Po dlouhodobém zranění nastoupil do svého druhého utkání v této sezoně a podruhé odešel poražen. Ondřej Kratěna patřil v utkání s Oceláři k nejlepším mužům na ledě, přesto i na něj dopadla nemohoucnost, jenž drží celý tým na dně. Bohužel ani on nedokázal najít recept na skvělého Hamerlíka v brance Třineckých.

Sparta zatím zdaleka nenaplňuje představy, které si vedení týmu kladlo za cíl. Třiatřicetiletý forvard sice oživil hru holešovického celku, ovšem k dokonalosti chyběly branky. První třetina Pražanům nevyšla a křídelní útočník ihned nalezl hlavní rozdíl mezi oběma celky v první periodě: „ Jsem neskutečně zklamaný. Oni více chtěli a podle toho vypadal také úvod utkání. Třinec do toho vlítl a my jsme se báli hrát. Bylo to od nás prostě strašné a neomluvitelné," pravil bez vykrucování.

Ondřej Kratěna

Velké trápení v koncovce pocítil i samotný hráč. „ Druhá třetina od nás byla o něco lepší, ale zase se ukázalo, proč jsme tam, kde jsme. Nedáváme branky a po individuálních chybách zbytečně inkasujeme, což nás sráží do kolen," dodal.

Jak pravil samotný hráč, utkání rozhodla hlavně první branka, která padla po ohromné chybě na modré čáře. „ Samozřejmě, utkání to ovlivnilo, ale nemůžeme se vymlouvat. Po té inkasované brance jsme měli hromadu šancí, které jsme neproměnili a to je důvod, proč jsme se tak položili," tvrdil nekompromisně.

Jak již bylo zmíněno, Ondřej Kratěna odehrál teprve druhé utkání po svém návratu a hodnocení posledních dvou výkonů rozebral velmi zdrceně: „ Cítím se hrozně. Nastoupil jsem do dvou utkání a ani jedno jsme nevyhráli a já z toho mám velmi špatný pocit," smutnil " Krtek ".

Dalším černým puntíkem večera byla velmi slabá návštěva, která velmi tence přešla hranici tří a půl tisíce diváků. Ti ovšem po třetí brance Třince začali ve velkých skupinkách opouštět svá místa a postupně se ztráceli v útrobách stadionu. „ Tohle nejde přehlédnout, ale já se fanouškům nedivím. Oni reagují na naší hru a my si musíme uvědomit, jakou vizitku u nich máme," všiml si bývalý hráč finského Kärpatu. „ Nezbývá nám nic jiného, než začít více dřít a pokusit se zlomit tu naši nemohoucnost," zakončil.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Řepík: Dobré dva body, Machy chytal skvěle

SPA - MBL 3:2p - Po prodloužení bereme dva body

Kudrna: Cenná výhra, odveta byla náročnější

Jakub Štáfek: Jak ze sebe vypustit ďábla