7. 3. 2008 Jakub Hlaváč

Jsme Sparta a nikdy se nevzdáme!

Michal Sivek naskočil k prvnímu zápasu v letošním play off a ihned se stal hrdinou Sparty. Důrazný útočník si na konci druhé třetiny počkal na perfektní pas od Jana Tabačeka a překonal do té chvíle bezchybného Pince. Jeho gól znamenal vyrovnání stavu utkání na 1:1. Milovník létání a kulinářství se rval i nadále a byl jedním z nejaktivnějších hráčů v rudém dresu.
Sparta dnes hrála dobře, porážka musí bolet dvakrát…
Prohráli jsme doma a hodně nás to mrzí. Je to velká škoda, protože jsme po celý zápas tvrdili muziku. Jedinou slabší chvíli jsme měli po obdržené brance ve druhé třetině. Pak jsme bohužel ve třetí dostali dva smolné góly.

Hluché místo ve vaší hře jste ukončil vy, jak jste volil zakončení při gólové akci?
Stíhal mě obránce, takže jsem neměl na zakončení příliš času. Najížděl jsem z pravé strany, takže ideální bylo zakončení mezi betony, nebo nad lapačku. Nakonec ani nevím, jak to do sítě prošlo.

Na to, jaké vám do té doby dělalo vstřelení gólu problémy, to vypadalo velmi jednoduše…
Před Pincem samozřejmě klobouk dolů, ale jak říkám, dnes měl po celý zápas neuvěřitelnou kliku. I on má jistě špatné zápasy a zítra na to dojde.

Akce začala přihrávkou za obranu, jsou dlouhé pasy cesta k úspěchu?
Obránce si asi myslel, že jde o zakázané uvolnění. Mně se ideálně odrazil puk od brusle do jízdy. Bylo to chtěné ale se štěstím. My se musíme snažit co nejvíce roztáhnout hru. Liberec hrál hodně zataženě, v klasické obranné kostce.

Nastoupil jste v sérii poprvé, jak jste se na ledě cítil?
Já jsem šťastný za každý zápas, do kterého mohu nastoupit. Play off je samozřejmě pro každého hokejistu svátek. Myslím, že čtrnáctidenní pauza pro mne nebyla problém.

Pokud se tak nestane, můžete zítra hrát v této sezóně naposledy…
O tom vůbec nepřemýšlíme. Čtyřikrát nás porazit v řadě nebude křehký oříšek ani pro ně. Rozhodně nechceme končit před našimi diváky.

Berete další utkání tak, že nemáte co ztratit?
My jsme Sparta a nikdy se nevzdáme. Vloni jsme ve finále také vedli 3:0 na zápasy a pak se o ten čtvrtý ještě hodně klepali. Bojujeme dál, zítra vyhrajeme a uvidíme, co to udělá se soupeřem.

Pořád se opakuje, že Spartě odešli klíčový hráči, je to opravdu hlavní příčina neúspěchů?
Určitě odešly velké osobnosti, ale to nám zápasy neprohrává. Máme problémy vstřelit branku v přesilových hrách. V loňském roce jsme v nich byli schopní zápasy rozhodovat. Nemyslím si, že by v naší sérii vyhrávalo lepší mužstvo, ale spíše to šťastnější. Asi byli celý rok hodní a teď se jim to vrací. Pinc má neskutečné zákroky, to mu taky nemůže vydržet věčně, dnes ho puky spíše trefovali. Snad se dobře vyspíme a v noci se mince otočí na naši stranu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Chlapík: Rád bych si za Spartu ještě zahrál

Trenéři: Jsme rádi, že můžeme být na ledě

​Sparťanská krev #14: Kdy jindy, když ne teď!

Bratři ve Spartě: Nedvědovi, Francouzi i naděje