26. 1. 2018 Matěj Mayer

Jsme odměněni za to, jak makáme, míní Uher

Utkání v Litvínově sparťané po více než čtyř letech zvládli. Na ledě posledního celku extraligové tabulky si vytvořili brzy bezpečný náskok, který si udrželi celých šedesát minut. Střelecký účet otevřel gólem v oslabení už ve druhé minutě DOMINIK UHER, jenž si zároveň připsal šest bodů do Radegast indexu. „Chtěli jsme navázat na dobré výsledky, které jsme měli v poslední době, a to se nám povedlo,“ říká nejlepší hráč Sparty v pátečním utkání.

Váš gól v oslabení nastartoval sparťanskou výhru. Jak se situace vyvíjela z vašeho pohledu?
Myslím si, že jsem měl trošku štěstí, že si hráči Litvínova špatně nahráli puk. Dostal jsem se do samostatného úniku a zkusil jsem vystřelit k tyči pod vyrážečku. Se štěstím to tam propadlo, takže z toho mám radost.

Myslíte, že to byl klíčový moment, když jste už ve druhé minutě poslal Spartu do vedení?
Já si myslím, že chleba se lámal spíš ve třetí třetině. Když jsme dostali první gól na 1:3, tak to ještě bylo hodně otevřené. Musím pochválit celý tým, že jsme to pak perfektně odbránili. Podle mě až náš čtvrtý gól rozhodl zápas, jinak to bylo vyrovnané.

Zdálo se ale, že Litvínov až tak velký odpor nekladl a utkání jste kontrolovali…
Možná, že v prvních dvou třetinách to tak bylo. My jsme výborně bruslili a oni neměli na nic čas. Třetí třetina v našem podání nebyla zrovna nejlepší. Párkrát jsme se nechali zbytečně vyloučit a Litvínov se dostal na koně. Myslím si, že všichni viděli, že když dal soupeř první gól, začal hrát lépe a tlačil na nás.

Ke konci utkání bylo k vidění pár potyček a vy patříte k hráčům, kteří se nebojí shodit rukavice. Nesvrběly vás trochu ruce?
Je pravda, že zápas byl místy vyhecovaný, ale nikdy jsem u toho nebyl přímo na ledě. My jsme hlavně přijeli do Litvínova pro tři body, ne se rvát. Takže jestli mám odpovědět na otázku, tak mě nesvrběly. (smích)

Co říkáte na fanouškovskou podporu, kterou jste v Litvínově měli?
Úžasné. Když nepočítám gólmana, tak je to pro nás takový šestý hráč na ledě. Mám obrovskou radost, že jich do Litvínova přijelo tolik a že nás hnali dopředu. Doufám, že si zápas užili.

Jak moc má na vaše výsledky z posledních zápasů vliv brankář Sami Aittokallio?
Chytá úžasně. Doufám, že mu to vydrží a bude nás pořád takhle držet!

Bylo pro vás důležité vrátit se do vítězné nálady po porážce v Třinci?
Myslím si, že určitě. Důležité ale je, že jsme i v Třinci podle mého hráli dobrý hokej. I když jsme tam prohráli, tak jsme díky předvedené hře mohli mít sebevědomí, které jsme si přenesli i do zápasu v Litvínově. Chtěli jsme navázat na dobré výsledky, které jsme měli v poslední době, a to se nám povedlo. Myslím si, že to je odměna za to, jak makáme.

Čekají vás dvě domácí utkání proti Plzni a Kometě Brno. Jak se na ně těšíte?
Jsou to top týmy v tabulce, takže se bude hrát o důležité body. Náš cíl je jednoznačný – chceme vyhrát oba zápasy. Ale musíme jít krůček po krůčku, začínáme v neděli.

×
Dnes v 17:30 | Muži
Madeta Motor České Budějovice
HC Sparta Praha
×
Dnes v 12:00 | Dor.
VSK Technika Brno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta zavítá po letech do Českých Budějovic

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu

O účast na MS U20 zabojují tři sparťané

Horák: Gesto fair play? Klobouk dolů