14. 9. 2023 Daniel Ryl

Jsme zpátky! Výroční sezonu začínáme doma

Nový extraligový ročník i celosezónní oslavy 120 let našeho klubu odstartují už v pátek 15. září od 18:30 hodin domácím utkáním proti Českým Budějovicím. Vzhledem k netradičnímu delšímu programu před utkáním prosíme fanoušky, aby se dostavili s časovým předstihem a byli v 18:20 usazeni na svých místech. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu O2TV Sport, případně v textovém přenosu na webu Onlajny.com.

V novém hávu za stodvacítkou!

Čekají nás oslavy ve velkém stylu, sparťani! V 26 zápasech základní části budeme potřebovat vaši podporu, a to nejen kvůli výsledkům, ale také kvůli vylepšení vašeho diváckého rekordu z předešlého ročníku. Vrcholem oslav 120 let však bude druhý prosincový víkend. V sobotu 9. prosince v holešovické hale vyzvou hrdinové naší sparťanské historie výběr hvězd z Česka a Slovenska.

„Těším se, že zase půjdu ve sparťanském dresu do velkého zápasu, na který přijde hodně lidí,“ uznává nový patron sezony a kapitán Sparty Richard Žemlička. Vstupenky na Návrat legend už jsou v prodeji, ale oslavy tímto zápasem ani zdaleka neskončí! Už o den později oslava vyvrcholí bohatým programem a extraligovým soubojem právě proti Českým Budějovicím.

>>>VSTUPENKY NA NÁVRAT LEGEND<<<

Skvělá příprava s netradiční vložkou

Naše mužstvo pod vedením nového trenéra Pavla Grosse a jeho parťáka Miloslava Hořavy má za sebou skvělou přípravu, ve které vyhrál šest zápasů a padl jen v posledním duelu proti Liberci. „Vyhrávat je dobré pro hlavu, abychom do sezony vstupovali s vědomím dobře odvedené práce v přípravě. Kolikrát se ale daří v přípravě, a pak se to nepřenese do startu základní části,“ uvědomuje si kapitán Michal Řepík, který tým povede s céčkem popáté v řadě.

K dobrému rozpoložení přispělo i netradiční týdenní soustředění v Milevsku. Dny letní dřiny a týmového odpočinku vyvrcholily úspěšným zápasem proti Motoru. „Musím říct, že všichni noví kluci zapadli skvěle! Všem nám hodně pomohlo soustředění v Milevsku, kde jsme se hodně stmelili a vše si hezky sedlo,“ přiznal v rozhovoru útočník Miroslav Forman.

Výprodej dresů z minulé sezony

V našem fanshopu na obchodním prstenci v O2 areně si můžete pořídit dresy z loňské sezony s výraznou slevou již od 799 korun! Naleznete zde také hrané zápasové dresy z přípravy s podpisem všech nositelů. Fanshop má kvůli této speciální akci otevřeno od 13:30 do 17:30 hodin od čtvrtka do soboty.

Milník sparťanské historie:

V průběhu celé sezony si v každém pozvánce na utkání zavzpomínáme na významné milníky a úspěchy v historii našeho klubu. Malé sparťanské kalendárium ve stylu Saskie Burešové vezmeme před prvním utkáním pozitivně a gólově, protože v tom jsme v extraligové historii suverénně nejlepší!

V předešlé sezony jsme překonali metu 5 000 gólů v základní části, proto není překvapením, že od roku 1993 dominujeme tabulce vstřelených gólů jedním týmem v základní části. Aktuální rekord činí 227 branek ze sezony 1996/1997, ale patří nám i následující místa za 208 gólů (2013/2014), 203 (2021/2022) a 200 (2015/2016). Klínem v naší dominanci je Vsetín ze sezony 1996/1997, ale hned za ním se nachází náš tým z mistrovské sezony 2001/2002, kdy jsme nasázeli soupeřům v základní části 196 branek.

Za lepšími zítřky! Motor má nového partnera i posily

Nejvýraznější změnou u Jihočechů je nový název Banes Motor České Budějovice, který s novým partnerem přinesl i změny v kádru. Mužstvo opustili například Michal Vondrka se Stuartem Percym, naopak mužstvo posílil navrátilec Pavel Pýcha, Milan Doudera, Jan Ordoš a na zkoušce uspěl útočník Dominik Simon, jenž se po loňském krátkém angažmá v našem klubu vrátil zpět k hokeji!

České Budějovice pod vedením Ladislava Čiháka odehráli se čtyřmi výhrami dokonce devět přípravných zápasů, včetně úspěšné bitvy s KooKoo a porážek se Salzburgem či Kärpätem. „Je důležité, abychom všichni táhli za jeden provaz. Každý si musí plnit svoji roli. Krásný příklad tu byl před dvěma lety, kdy to každý plnil a vrátilo se nám to v podobě bronzových medailí,“ motivuje na klubovém webu jihočeský kapitán Milan Gulaš.

LETNÍ PŘESTUPY V KÁDRU MOTORU:

PŘÍCHODY ODCHODY
Pavel PÝCHA (O, Mladá Boleslav) Kristofers BINDULIS (O, bez angažmá)
David ŠTICH (O, Mladá Boleslav) Petr ŠENKEŘÍK (O, bez angažmá)
Michal GULAŠI (O, Kometa Brno) Martins DZIERKALS (Ú, Skelleftea)
Brant HARRIS (Ú, Slovan Bratislava) Václav KARABÁČEK (Ú, Västervik)
Milan DOUDERA (O, Třinec) Adam RAŠKA (Ú, Krakov)
Jan ORDOŠ (Ú, Liberec) Michal VONDRKA (Ú, bez angažmá)
Adam KUBÍK (Ú, Kladno) Stuart PERCY (O, Vítkovice)
Martin BERÁNEK (Ú, Mladá Boleslav/Plzeň) Jakub STRNAD (Ú, Kladno)
Dominik SIMON (Ú, volný hráč) Vojtěch TOMEČEK (Ú, Sokolov)
Michael KRUTIL (O, Sparta) - hostování do konce října Zdeněk DOLEŽAL (Ú, Prostějov)

Věděli jste, že…

S Českými Budějovicemi zahájíme sezonu už počtvrté v historii, ale znovu po dlouhých 22 letech! Úvodní duel v roce 1994 jsme doma prohráli 1:4, načež jsme o čtyři roky později v úvodním utkání na jihu Čech vybojovali remízu 2:2. Naposledy jsme proti Motoru zahájili extraligový ročník 2001/2002, kdy jsme na domácím ledě zvítězili 5:3 zejména díky čtyřbodovému výkonu Jana Tomajka.

×
Dnes v 13:00 | Dor.
HC Sparta Praha
Banes Motor České Budějovice
×
Dnes v 16:15 | Jun.
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Horák: Zůstáváme pokorní, těšíme se na derby

SPA - OLO 4:0 - Šestý triumf řídil Horák

Pavlák: První výhra nám zvedne sebevědomí!

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty