29. 3. 2022 Petr Pavlík, Daniel Ryl

Július Hudáček: Fanoušci byli fantastičtí!

Brankář JÚLIUS HUDÁČEK naskočil do pátého čtvrtfinálového utkání v průběhu druhé třetiny, přičemž netušil, kolik minut v brankovišti stráví. I díky jeho "čistému kontu" sparťané porazili Liberec 5:4 ve třetím prodloužení. „Fanoušci byli neuvěřitelní. Věděli jsme, že je to pro ně dlouhé. Velcí sparťani musí do práce, malí zase do školy. Jsou jedni z nejlepších, které jsem zažil,“ zářil zkušený gólman.

Byl to jeden z nejnáročnějších zápasů kariéry?
Pro mě ne, když jsem tam šel až v půlce zápasu. (směje se) V O2 areně je strašné teplo, hrál jsem v mnoha arénách, ale tohle je extrém. Hráč je vyčerpaný jen z toho. I já jsem byl zpocený, a to jsem jen seděl na lavičce. Byl to velmi těžký zápas, nikdo nečekal s Libercem rychlou sérii.

Hráli vynikající hokej, v prvním zápase jsme je překvapili svou rychlostí. Myslím, že Kometa nebyl tak silný soupeř, takže jsme je přebruslili. Velmi těžká série, ač její stav vypadá jednoznačně. Každý zápas byl dramatický až do konce. Je super, že jsme sérii ukončili už nyní. Můžeme se v klidu připravit na semifinále.

Bylo nejtěžší udržet koncentraci, když jsme byli v prodloužení lepším týmem a moc Liberec do šancí nepouštěli?
Nejtěžších bylo prvních deset minut ve druhé třetině, jelikož jsem tři týdny nechytal. Potřeboval jsem se dostat do zápasového rytmu. Bylo super, že jsem chytil první dva puky. Pak jsem se cítil už lépe, začal jsem si věřit na sto procent. Každou třetinou jsem cítil lépe. Já jsem v posledních letech zažil série proti CSKA nebo Petrohradu, což jsou stroje a nedělají chybu. Tentokrát jsme v roli lepšího týmu byli my. Klobouk dolů před Petrem Kváčou, který chytil snad pět jistých gólů. Naši kluci hráli výborně, ukázala se síla našeho týmu.

Vydařený výkon však potěší, nebo ne?
Tento zápas pro mě byl důležitý hlavně na psychiku, protože jsem nechytal dlouho. Myslím si, že 95 procent úspěchu jde za Machym, který předešlé zápasy chytal skvěle. Já jsem to jen doklepal. Ukazuje se, že musíš mít dvojici kvalitních gólmanů. Mužstvo cítí, když je má. Není fráze, že jak chytá brankář, hraje celé mužstvo. My se budeme snažit, aby mužstvo mělo šanci každý zápas vyhrát.

Adam Polášek říkal, že to považuje za regulérní čisté konto, tak nebudeš muset přihodit něco do kasy?
Chlapci něco vypisovali po druhém prodloužení. Já jsem byl ticho, protože když něco vypíšu, prohrajeme. (směje se) Kluci něco přihodí, ale když bude potřeba, něco rád přidám.

Co se vůbec dělo v kabině během přestávky po druhém prodloužení?
Já jsem si dával v kabině gely, někdo měl pizzu. (směje se) Síly ubývaly, ale my jsme si věřili po celou dobu. Na druhou stranu jsme věděli, že stačí jeden brejk a je hotovo. Cítili jsme, že Liberci docházely síly. O vítězství bychom možná rozhodli už dřív, kdybychom měli hráče před jejich brankářem. Kváča všechny naše střely viděl. Nakonec jsme dotlačili puk do branky po skrumáži. Tahle výhra je pro nás neuvěřitelně cenná, a především velké povzbuzení po psychické stránce.

Pochvalu si zaslouží i fanoušci, souhlasíš?
Byli neuvěřitelní! Věděli jsme, že je to pro ně dlouhé. Velcí sparťani musí do práce, malí zase do školy. (usmívá se). Pevně věřím, že jsme jim oplatili jejich fantastickou podporu. Chci jim ještě jednou poděkovat, protože jsou to jedni z nejlepších fanoušků, které jsem v kariéře zažil. Jde tu cítit to sparťanské srdce.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Billa Cup den čtvrtý: Sparta obsazuje druhé místo

Dvořáček: Mladí kluci hráli perfektně

KLA - SPA 2:4 - Výhra v omlazené sestavě

Pojeďte se Spartou do Skandinávie!