20. 2. 2010 Oliver Sálus

Junior Patrik Husák - bek z Kralup

P r a h a - Poslední sezonu v juniorské lize tráví devatenáctiletý obránce Patrik Husák. Příští rok už se bude ucházet o místo v sestavě A-mužstva Sparty. V letošní sezoně válí, takže šanci by jistě dostat měl.

K hokeji tohoto ofenzivního beka přivedli rodiče ve třech letech. Svoji hokejovou kariéru započal v Kralupech nad Vltavou, v sedmé třídě pak přestoupil do Sparty. Letošní sezona je pro nadějného mladíka důležitá a rozhodující. „Sezona je pro mě zlomová v tom, že mám poslední rok v juniorce a hraju o to, abych příští rok zabojoval o místo v áčku nebo v Berouně. Ze začátku sezony se mi dařilo, ale teď mám období, kdy to moc nejde, snad se to ještě obrátí k lepšímu,“ doufá Patrik. Z pohledu celého mužstva sezona podle něj vychází dle předpokladů. Sparta se dostala do nadstavby, což byl předsezonní cíl.

Rád si zaútočím, směje se Husák

Patrik Husák

Za své hokejové vzory považuje Mikea Greena, obránce Washingtonu Capitals a Tomáše Kaberleho z Toronta. „Jsou to skvělí obránci, umí výborně rozehrát, což se mi na nich líbí.“ Sám Patrik v letošní sezoně nasbíral ve čtyřiatřiceti zápasech 25 bodů (10+15) a řadí se na čtvrté místo v kanadském bodování klubu, což je na obránce vcelku neobvyklé. Možná právě proto si vybral za své vzory již zmíněné ofenzivně laděné beky z NHL. Jistě se ptáte, proč nehraje v útoku. „Útočníka jsem hrál v Kralupech. V týmu byli kluci o dva roky starší než já, a přesto jsem skončil v týmovém bodování do třetího místa. Až když jsem přišel na Spartu, tak ze mě pan trenér Michal Bříza udělal obránce. Samozřejmě si rád zaútočím, nebojím se na modré udělat kličku, docela dost si dovolím. Taky to bude asi tím, že hraju hodně v přesilovkách a docela mi to tam padá. Kluci si ze mě v kabině utahují, že jsem čtvrtý útočník v pětce.“

Chtěl bych být jako Jirka Vykoukal!

Jeho oblíbeným číslem je čtrnáctka, se kterou začínal v Kralupech, často prý ale přemýšlí, že by si vzal 44. Když má čas, navštěvuje podobně jako jeho spoluhráči zápasy A-mužstva. Patrikovým oblíbencem je Jiří Vykoukal. „Na to, kolik mu je, předvádí parádní výkony. Je to komplexní obránce, který má všechno potřebné, tj. střelu, rozehrávku, skvěle brání. Určitě bych jednou chtěl hrát jako on,“ svěřil se „Gazi“, jak mu přezdívají v kabině. Nejvíce si prý rozumí s obráncem Jakubem Kořínkem, dokážou si navzájem vyhovět, na ledě o sobě ví a jsou sehraní.

Patrik Husák, ofenzivně laděný bek, „čtvrtý útočník“, sparťanská čtrnáctka věří, že jednou dostane šanci hrát na Spartě, ale ví, že to bude nesmírně obtížné. „Čeká mě ještě spousta práce. Trenéři mi vyčítají, že nemakám tak, jak bych mohl. Musím jim ukázat, že na to mám. Mým snem je vyhrát extraligu.“ Pokud se podíváme na jeho iniciály PH, tak by nám všem mělo být jasné, že se v budoucnu ve Spartě prosadí jako „Pan Hokejista“.

Určitě sleduješ Olympiádu. Na jakých příčkách vidíš naši reprezentaci?

Věřím v medaili. Myslím, že třetí místo by byl v takové konkurenci výborný úspěch.

Profil Patrik Husáka

Narozen: 23.04.1990 Pozice: obránce Váha: 84 kg Výška: 189 cm Číslo dresu: 14 Držení hole: levá

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

5 let v O2 areně: rekordy i hvězdy NHL

Pavelka: Trénujeme naplno, ale užíváme si to!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!