8. 12. 2009 Oliver Sálus

Junior Sovík: Chci hrát profesionálně!

P r a h a – Důležitou postavou juniorské Sparty je v letošní sezoně talentovaný mladík Robert Sovík. Útočník s číslem 23 na zádech patří k oporám juniorky a za pár let se bude jistě ucházet o místo v sestavě A-Týmu.

Profil Roberta Sovíka

Narozen: 01.07.1991 Pozice: útočník Váha: 74 kg Výška: 175 cm Držení hole: levá

Utkání juniorů nechodí sledovat až tak početná enkláva fanoušků jako A-mužstvo. Ale kdo se občas přijde podívat, určitě ví, že právě zde se rodí nová elita Sparty - budoucí hvězdy extraligy, národního mužstva nebo jiných světových klubů. Do této nadějné skupiny s vysokým potenciálem patří také aktivní forvard s číslem 23 Robert Sovík. V letošní sezoně tento osmnáctiletý mladík bodoval už dvacetkrát, patří k tahounům týmu a v tabulce produktivity klubu je na třetím místě. Tento rok je pro něj určitě důležitý: „Hlavní bylo, že jsme se dostali do nadstavby, když se rozdělovala tabulka. Teď vlastně hrajeme o to, koho budeme mít v play-off,“ komentoval situaci mužstva hráč, jehož oblíbeným číslem byla vždycky devítka. Po příchodu do juniorky ale přešel ke třiadvacítce.

Robert Sovík

Jeho oblíbencem a vzorem byl dlouhá léta Paul Kariya, hvězda NHL, oblékající dres například Colorada Avalanche. V poslední době ale upřel svůj pohled na mladšího hráče, Dustina Browna z Los Angeles Kings. Snaží se zkoušet jeho kličky a učit se myslet na ledě jako on. S hokejem začal na rybníku nedaleko domova, pak ho jednou otec přivedl na Kobru, kde začal hrát závodně. "Sova" nebo "Robo", jak mu hráči přezdívají, za juniorku už teď pěkně válí. Přitom je to teprve jeho druhá sezona v holešovickém klubu. „Myslím si, že tato sezona je tak trochu zlomová. Asi hlavně proto, že jsem se víc prosadil, v minulých ročnících jsem byl spíše v pozadí. Snažím se na sobě pracovat a myslím si, že je to docela znát. Určitě je v tom dávka štěstí a kvalita celého týmu. Tajně doufám, že si mě díky této sezoně všimnou i agenti a skauti,“ popisoval letošní ročník. A jak vidí své šance u áčka? „Je mi osmnáct, takže je to ještě dost dlouhá cesta, každopádně mým hokejovým snem je hrát hokej na profesionální úrovni. Doufám, že šanci u áčka dostanu,“ řekl Sovík.

V zápase proti Karlovým Varům v pondělí 7. prosince nastoupil jako kapitán Sparty. Po střele Davida Půny dal jediný gól domácích, což na výhru nestačilo. Nicméně Robert ukázal jak trenérům, tak i protihráčům, že je jedním z hlavních postav, které juniorskou Spartu potáhnou v play-off. A potažmo i k tomu, aby jeho jméno brzy slýchali pravidelně i diváci sledující pouze O2 Extraligu. Přejeme Robertu Sovíkovi hodně štěstí v juniorské extralize a budeme doufat, že se za několik let bude prohánět v rudém dresu na hřištích nejlepších českých klubů. Kdo ví, třeba právě tento hráč dotáhne Spartu k dalším titulům.