14. 12. 2019 Petr Pavlík

Junior měsíce Konečný: Ve Spartě jsem spokojený

Ve Spartě si kroutí už druhou sezonu. Do kabiny podle slov jeho spoluhráčů zapadl skvěle. Nejlepším juniorem listopadu se stal útočník JAKUB KONEČNÝ, jemuž v současné době náleží jedna z důležitých rolí v celém týmu. „S podmínkami i s přístupem, kterých se mi dostává, jsem stoprocentně spokojený,“ pochvaluje si člen sparťanské juniorky.

Ve Spartě jsi druhým rokem. Jak si zatím pochvaluješ angažmá?
S podmínkami i s přístupem, kterých se mi dostává, jsem na sto procent spokojený.

Kdo tě přivedl k hokeji?
K hokeji mě přivedl můj táta, který ho také hrával a doteď trénuje. Na ledě jsem poprvé stál ve třech letech, ale s hokejem jsem začal o rok později.

Bodů mohlo být rozhodně víc, ale někdy je práce pro tým cennější než individuální statistiky.
Jakub Konečný o týmu

Měl jsi od začátku jasno?
Jasno jsem tak úplně neměl. V mládí jsem vyzkoušel řadu sportů, ale už odmalička mi byl hokej nejbližší, a tak jsem se rozhodl právě pro něj.

Hraješ ještě nějaký jiný sport?
Ano. Hraju ještě tenis za jeden z oddílů v Brně – SK Jundrov –, krajský přebor dorostu a mužů. Ještě minulý rok jsem v Jundrově hrál fotbal. Ten jsem už ale časově nestíhal, tak jsem bohužel musel skončit.

Kdo tě nejvíce v hokeji podporuje?
V hokeji mě podporuje bez výjimky celá rodina.

V současné době působíš v juniorce. Jak bys svůj tým charakterizoval?
Máme docela mladý tým, starší a zkušenější hráči sbírají další zkušenosti v dospělém hokeji. Myslím, že je to tak jedině správně.

V poslední době jsou zápasy o jeden či o dva góly. Je to náročné na psychiku?
V koncovce se docela trápíme, ale nesmíme na to myslet, musíme se snažit na tom pracovat.

V nastaveném čase jsme ještě neprohráli. Vyhovuje vám hra tří proti třem?
Hra tři na tři nám určitě sedí, máme v týmu šikovné kluky, kteří navíc hodně bruslí. Když dojde hra do prodloužení, věříme si, že uspějeme.

Z počátku sezony jsme vyhrávali, pak přišly první porážky. Stmelilo vás to?
Ze začátku jsme vyhrávali a pak si zřejmě mysleli, že to půjde samo. Teď už jsme si to snad uvědomili a naše hra se postupně zlepšuje. Síla týmu se vždy pozná až ve chvíli, kdy se nedaří.

12
Tolik kanadských bodů si připsal na své konto útočník Jakub Konečný ve dvaceti zápasech.

V minulosti sis zahrál na zimní olympiádě dětí a mládeže. Jaká to byla zkušenost?
Moc dobrá. Byla to zkušenost, kterou jsem si moc užil a rád na ni vzpomínám.

Máš už přes deset bodů. Kolik chceš mít po sezoně?
Těch bodů mohlo být rozhodně víc, ale někdy je práce pro tým cennější než individuální statistiky. Každopádně na konci sezony bych chtěl mít průměr bod na zápas.

V této sezoně jsi už hrál za reprezentaci. Pomáhá ti v hokejovém růstu?
Určitě ano. Každého zápasu na mezinárodní úrovni si nesmírně vážím, protože to jsou velmi cenné zkušenosti. Věřím, že si ještě někdy v budoucnu za reprezentaci zahraju.

FOTO: Juliana Zash