2. 4. 2024 Alžběta Žižková, Lucie Citterbartová

Junioři na hraně vyřazení. Novák: Není kam uhnout!

Už před utkáním áčka změřili junioři síly s Kometou Brno, ale ve třetím duelu na domácím ledě padli 1:3. Na rychlou branku Moravanů zareagoval gólem Filip Novák, jehož gól však nestačil. "Není kam uhnout. Buď vyhrajeme, anebo jdeme domů. Musíme být hladoví po gólech, dobře napadat, užít si to a vyhrát," burcuje před středečním čtvrtým duelem, v němž budou naši mladíci odvracet konec sezony.

Hodnotí se druhá porážka těžce?
Byli jsme o dost horší, než ve druhém zápase na brněnském ledě. Nenapadali jsme, nedohrávali jsme, nešli jsme si za vítězstvím. Musíme to do zítra rychle změnit, protože pokud chceme jít do finále, tak to takhle určitě nepůjde.

V začátku první třetiny jsme měli asi tři samostatné úniky, rozhodla špatná koncovka?
Chyběla nám přesnější koncovka a hlad po gólu. Vymýšleli jsme zbytečné kličky. Musíme to zjednodušit a prostě puk napálit.

Ve druhé třetině se hra otočila a několik samostatných úniků měla Kometa, čím to?
Říkali jsme si před zápasem, že zajíždějí za nás, ale nedokázali jsme si jejich úniky během zápasu pohlídat. Naštěstí nás podržel gólman a žádný gól z brejků nepadl. Do dalšího utkání musíme tyhle propady eliminovat.

Situace, ze které jsi dával gól, byla paradoxně docela nenápadná. Chtěl jsi svou střelu schovat za obránce?
Senči skvěle zachytil puk na modré, vyměnil si puk s Červusem, který následně nahrával mně. Nepřemýšlel jsem a prostě jsem střílel. Padlo to tam a jsem za to rád.

Jak si coby dorostenec užíváš juniorské playoff?
Užívám si ho moc. V sezoně jsem normálně nenastupoval a moje první zápasy za juniorku byly až v playoff. Je skvělé prožívat s klukama hned playoff. Kabina mě dobře přijala, za což jsem moc rád.

S dorostenci jste skončili už před branami playoff. Máš tak ještě větší hlad po úspěchu?
Jednoznačně. S klukama nám chyběl kousek, ale sami jsme si to zbytečně zkazili. Tady jsem dostal druhou možnost a chci uspět.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Němeček: Vyprodaná O2 arena nám pomůže

Boj o všechno! Série vyvrcholí v Praze

Zajistěte si vstupenky na 7. semifinále

Najman: Věřím, že to v sobotu urveme!