25. 8. 2023 Alžběta Žižková

Junioři startují cestu za obhajobou titulu!

Zatímco A tým se ještě plně soustředí na přípravné zápasy, sparťanští junioři pod vedením nového trenérského dua už v sobotu 26. srpna odstartují útok na obhajobu titulu. V následující sezoně se musí potýkat s novým formátem i jednou zajímavou výjimkou.

Změna formátu, rozšíření i možnost startu starších hráčů

Juniorská extraliga odstartuje velmi netradičně prvním kolem už 26. srpna. Od nového ročníku se soutěž rozrostla o Přerov a Olomouc, čímž se změnil i její systém. V základní části se junioři představí ve dvou osmičlenných skupinách Západ a Východ, kde se týmy vzájemně utkají ve čtyřech zápasech. Základní série vyvrcholí již 2. prosince, poté následuje nadstavbová část.

Do elitní nadstavby proklouznou týmy z prvních čtyř příček obou skupin, zbylí účastníci se utkají v nižší skupině. Nejlepší čtyřka z elitní nadstavby postoupí přímo do čtvrtfinále, druhou čtyřku čeká předkolo proti čtyřem nejlepším týmům nižší skupiny. Nejslabší kvarteto se pak utká ve skupině o záchranu, do které se však přenesou body z nadstavby. Celkově šestnáctý celek extraligy čeká přímý sestup do nižší soutěže.

Novinkou letošního ročníku bude také možnost startu tří starších hráčů, a to hokejistů ročníku 2003 mimo brankářů. U našich čerstvých šampionů se novinka týká například Petra Hausera, nebo Jana Krupičky. Většina mladíků však bude nastupovat převážně v Litoměřicích, anebo dostanou šanci v áčku.

ROZDĚLENÍ SKUPIN:

ZÁPAD: SPARTA, HC Škoda Plzeň, BK Mladá Boleslav, Mountfield HK, Bílí Tygři Liberec, HC Energie Karlovy Vary, HC VERVA Litvínov, Banes Motor České Budějovice
VÝCHOD: HC Oceláři Třinec, HC Kometa Brno, HC VÍTKOVICE RIDERA, HC ZUBR Přerov, HC Olomouc, HC Dynamo Pardubice, HC Dukla Jihlava, Berani Zlín

Brzká repríza čtvrtfinále i semifinále

Naše mladíky čeká atraktivní začátek, protože už na úvod je čeká repríza jarního čtvrtfinále proti hokejistům Karlových Varů, které v při cestě ke zlatu porazili 3:0 na zápasy. K dalšímu utkání sparťané vyjedou do Plzně, o čtyři dny později přivítají Bílé Tygry z Liberce. Další reprízou, kterou svěřenci nového Tomáše Netíka sehrají hned zkraje sezony, bude opakování úspěšného semifinále proti Mladé Boleslavi. Do poloviny září se obhájci titulu představí postupně ještě proti Litvínovu, Českým Budějovicím a Hradci Králové.

>>>KOMPLETNÍ ROZPIS ZÁPASŮ JUNIORKY NAJDETE ZDE<<<

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti?

Letní příprava nevyšla sparťanským mladíkům ideálně, jelikož ze sedmi přípravných zápasů vyhrála pouze dvakrát. Kuriózní je, že ze tří zápasů venku prohrála jen jednou, a to po nájezdech v Hradci Králové. Doma však prohrála s Jihlavou, Mountfieldem HK, Pardubicemi i Mladou Boleslaví.

Výsledky v přípravě:

Ml. Boleslav - Sparta 3:4p, Sparta - Jihlava 1:3, Jihlava - Sparta 2:4, Mountfield HK - Sparta 2:1sn, Sparta - Mountfield HK 3:4, Sparta - Pardubice 2:4, Sparta - Ml. Boleslav 1:3

Nový trenér Netík: Juniorka je pro mě obrovská výzva

Obhájce titulu povede do následující sezony zcela nové trenérské duo, když Richarda Žemličku s Tobiášem Slavíčkem nahradil dosavadní kouč dorostu Tomáš Netík s Jiřím Kročákem. „Je to zase něco jiného. Budu trénovat o kategorii výš. Bude to obrovská výzva, která s sebou přináší spoustu nových věcí,“ přiznává v rozhovoru před startem extraligy bývalý úspěšný útočník.

Chceme se prezentovat útočným, kreativním hokejem. Rozhodně nechceme hrát jenom dozadu a čekat na chybu soupeře. Chceme mít co nejlepší pohyb, hrát agresivní hokej, aby kluci na úkor i nějaké chyby používali kreativitu a drajv. Není dobré je příliš vázat nějakou taktikou,“ poodkrývá záměr do sezony.

>>>TRENÉRSKÉ ZMĚNY: ŽEMLIČKA SE PROHODIL S NETÍKEM<<<×
Dnes v 13:00 | Dor.
HC Sparta Praha
Banes Motor České Budějovice
×
Dnes v 16:15 | Jun.
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Horák: Zůstáváme pokorní, těšíme se na derby

SPA - OLO 4:0 - Šestý triumf řídil Horák

Pavlák: První výhra nám zvedne sebevědomí!

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty