23. 8. 2016 Petra Pilbauerová

Junioři zdolali švédské Malmö po nájezdech

Bilance sparťanského výběru do dvaceti let na Světovém poháru juniorů do dnešního dne sestávala z výhry proti Rize a prohry uštědřené Nižněkamskem. Po závěrečných duelech základních skupin jsou na tom svěřenci Pavla Gefferta lépe, protože získali těžké vítězství proti juniorskému týmu z Malmö. Po šedesáti minutách bez branek rozhodly o vítězi samostatné nájezdy, v nichž rozhodl Tomáš Jandus. Sparta by měla podle všeho zakončit skupinu na druhém místě tabulky a ve čtvrtečním čtvrtfinále by měla změřit síly s kazašskou Astanou.

Vyrovnaný duel brankářů sparťané zvládli a končí druzí

Čtvrtý den na Světovém poháru juniorů přinesl novou výzvu, a tou byli švédští Malmö Redhawks. Sparťané se z neúspěšného zápasu proti Nižněkamsku potřebovali oklepat a utkání proti silnému soupeři bylo tím pravým ořechovým.

Naneštěstí pro Spartu se i tým ze země tří korunek toužil vzpamatovat z prohry, kterou mu uštědřilo Dinamo Riga, a celý zápas tomu odpovídal. Na obou stranách stáli dva kvalitní gólmani, Švédové totiž po lotyšském nezdaru sáhli zpět po Hultstrandovi, naopak do branky Sparty se vrátil Wolf. Obě defenzivy byly v pohotovosti a na branku se tak čekalo a čekalo.

Mezitím bylo Spartě nabídnutou hned několik přesilových her. Malmö se kluky z Prahy nechalo snadno vyprovokovat, protože trestných minut se na švédské straně rozdalo o poznání víc. Na druhou stranu ale sparťanská juniorka od druhého dějství téměř přestala střílet, a tak ještě během pětiminutové nadstavby shlíželi ze signalizační tabule dvě nevzhledné nuly.

Napínavá atmosféra a dramatičnost zápasu vyvrcholila až při samostatných nájezdech, ve kterých rozhodl v páté sérii Tomáš Jandus. Díky jeho šťastné střele a šikovným zákrokům brankáře Adama Wolfa skončilo bezbrankové utkání vítězstvím Sparty.

Ve středu čeká sparťany další den odpočinku, po němž kluky čekají vyřazovací boje. Sparta by měla ve čtvrtek 25. srpna nastoupit od 18 hodin proti Sněžným levhartům z kazašské Astany. Ti ve skupině B porazili Slovan Bratislava 7:4, prohráli 2:5 s Jaroslavlí a bod si připsali proti Jokeritu za porážku 2:3 po samostatných nájezdech.

Malmö Redhawks - HC Sparta Praha 0:1sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: rozhodující sam. nájezd T. Jandus. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:19. Nájezdy proměnili: Olsson - Svoboda, T. Jandus.

Den otevřených dveří pro budoucí sparťany

Petr Ton: Nabídka Sparty nešla odmítnout

David Stach dres Sparty neoblékne

Sparťanská pětka: Druhý běh pro dobrou věc