17. 3. 2011 Tereza Velikovská

Juniorské play-off startuje, Spartu prověří Litvínov!

Vyřazovací část juniorské NOEN Extraligy začíná pro Spartu ve čtvrtek 17. března, kdy se svěřenci Pavla Arnošta střetnou s Litvínovem. Druhý zápas série odehrají junioři doma v TESLA ARENĚ v sobotu 19. března od 19 hodin. Přijďte sparťanské naděje podpořit!

O soupeři:

Tým Litvínova si postup do vyřazovací části soutěže zajistil na poslední chvíli. O osmou příčku, která jako poslední zajišťuje účast v play-off, se až do samého konce základní části přetahovali s Mladou Boleslaví a Karlovými Vary. Energetici ale v závěru zabrali a nasbírali celkových 96 bodů, Litvínov uhájil osmé místo pouze o jediný bod.

V 52 zápasech si připsal 26 tříbodových vítězství a nasbíral celkem 91 bodů. Sparťané si budou muset dávat pozor zejména na jeho útok, ten je s 186 vstřelenými brankami čtvrtým nejlepším v lize.

Tým Litvínova:

Nejproduktivnějším hráčem základní části se stal Pavel Smolka. Tomu se za 51 zápasů podařilo nastřílet 26 branek a na 13 přihrát. Stal se tak zároveň jasně nejlepším střelcem týmu. Pouze o jeden kanadský bod méně, tedy 38, získali hned tři další útočníci: Jakub Matai, Kryštof Kafan a Ondřej Jurčík. První pětici uzavírá s 37 kanadskými body Jakub Šrámek.

Nejproduktivnějším obráncem Litvínova je Daniel Hora, který je 32 kanadskými body osmým nejproduktivnějším hráčem. V brance Benziny se vystřídali dva gólmani. Jan Brýl však nastoupil pouze v 11 utkáních a jasnou jedničkou týmu je tak Patrik Nechvátal, který odchytal 48 zápasů, v nichž osmkrát vychytal čisté konto . Jeho procentuální úspěšnost se zastavila na 89,7%.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:

První měření sil se odehrálo na začátku prosince na litvínovském ledě. Po bezbrankové první třetině se do toho domácí opřeli a ve druhé části nadělili Spartě hned tři branky. Čtvrtou trefu přidal ve 41. minutě Jakub Matai a Sparta si tak připsala prohru 0:4. Holešovičtí tedy měli ve druhém střetnutí soupeři co oplácet.

A na konci ledna se jim to i podařilo. Skóre otevřel v dvojnásobné přesilové hře Daniel Přibyl, na začátku druhé třetiny přidali další dvě branky Hampl s Doležalem. Litvínov výsledek pouze korigoval a na konečném vítězství 6:2 se nejvíce podepsali Přibyl s kapitánem Robertem Sovíkem, kteří si připsali shodně po 3 kanadských bodech za dvě trefy a asistenci.

O Spartě:

Juniorka Sparty dokázala po vypjatém posledním kole, kdy v derby porazila rivala ze Slavie, urvat celkové vítězství po základní části. Získala 103 bodů a uhájila první příčku o bod před Vítkovicemi. Čtvrtfinálovou sérii hranou na dva zápasy tak začne na ledě Litvínova, druhé a případné třetí utkání odehraje na ledě Tesla Areny.

Trenér Pavel Arnošt bude spoléhat hlavně na soudržnost a sílu svého týmu: „Spoléhat určitě budu na týmového ducha a výbornou partu kluků, kteří mají nějaký cíl. Budou mít krásné vzpomínky a snad to pro ně bude i odraz k další hokejové kariéře.“ Sparta je jedním z favoritů, ale Arnošt nechce nic zakřiknout. „Do play-off máme ty nejvyšší cíle, ale jdeme do něj s pokorou a úctou k soupeři a systému,“plánuje.

Ve Spartě se daří:

RUBEŠ, SOVÍK
Tomáš Rubeš Robert Sovík

Nejproduktivnějším hráčem týmu se stal s 58 body za 25 branek a 33 asistencí Tomáš Rubeš. Osmnáctiletý útočník, který v této sezóně několikrát nakoukl i do seniorské extraligy, tak byl šestým nejproduktivnějším hráčem celé ligy.

Kapitánem na svém místě je Robert Sovík. Devatenáctiletý útočník vede svůj tým příkladně. Získal 49 kanadských bodů a prosazoval se v důležitých chvílích. Sovík si v závěru sezóny rovněž zahrál za A tým. Třikrát v základní části, jednou v play-out.

O zápasech:

První čtvrtfinálové utkání začíná ve čtvrtek 17. března v 17:30. Druhý zápas je na programu v sobotu 19. března od 19 hodin v pražské TESLA ARENĚ. Případný třetí zápas se odehraje tamtéž, a to v neděli 20. března od 16:00.

Průběh všech zápasů můžete sledovat v textových online přenosech na stránkách onlajny.cz. Internetové stránky soupeře najdete na adrese: hokej-litvinov.cz/

Sestavy z minulého zápasu
Sedláček - Sobotka, Švaříček, Veselý, Kolář, Drvota, Žovinec, Dvořák - Kučera, Sovík, Přibyl - Kniazev, Rubeš, Eis - Tůma, Pacovský, Forman - Antončík. Trenéři: Arnošt, Kročák.
Nechvátal (od 19. Brýl) – Brettschneider, Čejka, Ejem, Hora, Kasal, Kousalík – Jurčík, Kafan, Malec, Matai, Mical, Smolka, Šrámek, Švarc, Řehulka. Trenéři: Weissmann, Beránek.