8. 1. 2021 Petr Pavlík

Jurčina: I díky Machymu jsme první

Proti Olomouci zaznamenal svoji druhou branku v sezoně a pomohl k druhému vítězství v řadě! Obránce MILAN JURČINA se vrátil do sestavy po dlouhém zranění a nyní je zpátky v plné zbroji. „Všechno bylo v pohodě. Nehrál jsem asi tři měsíce. Konečně jsem opět ve hře a můžu klukům pomoct na ledě,“ pokyvuje sparťanský obr.

V utkání na ledě Olomouce jsme se díky tříbodové výhře posunuli do čela extraligové tabulky. Co rozhodlo?
Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Duely v Olomouci jsou vždycky hodně náročné, jsme rádi, že se nám podařilo urvat tři body. Po dvou třetinách jsme udrželi nerozhodný stav a ve třetí třetině jsme strhli vedení na svoji stranu. Takticky to byl z naší strany skvělý zápas.

Brankář Matěj Machovský udržel páté čisté konto v sezoně. Co na něj říkáš?
Chytá opravdu výborně. I díky jeho zásluze jsme se vyšvihli na první místo v tabulce. Patří mu velký dík za to, jak nám pomáhá. Proti Olomouci znovu předvedl řadu skvělých zákroků. Věřím, že mu forma vydrží co nejdéle.

Podruhé v řadě jsme neinkasovali ani jednu branku. Přišla od trenérů pochvala?
V Olomouci jsme hráli pouze na šest obránců a zápas jsme dohrávali jen v pěti obráncích. Dodržovali jsme krátká střídání, abychom neudělali nějakou zbytečnou chybu v obranném pásmu. Jsem rád, že se nám dařilo plnit pokyny trenérů a dovést zápas do vítězného konce.


Jak ses vypořádal se zimou, která panuje na olomouckém stadionu?
Nebylo to sice nic příjemného, ale alespoň jsme byli pořád v tempu. Nicméně je pravda, že tak velkou zimu jako na olomouckém zimáku nepamatuju.

Ve třetí třetině jsi skóroval tvrdou bombou od modré čáry. Na co ses soustředil?
Já se hlavně snažil netrefit hned prvního hráče. Podařilo se mi vyslat docela dobrou ránu, která šla okolo tyčky do branky. Gólu si moc vážím, ale hlavní je, že máme v kapse další tříbodovou výhru.

Do sestavy ses vrátil po vleklém zranění. Jak se cítíš?
Všechno bylo v pohodě. Nehrál jsem asi tři měsíce, konečně jsem opět ve hře a můžu klukům pomoct na ledě. Ze začátku jsem se trochu dostával do tempa, ale postupem času to bylo čím dál lepší.

Nyní nás čeká třaskavá odveta s Hradcem Králové. Jak se těšíš?
Hodně důležitá bude regenerace. Hradec je na tom podobně jako my. Musíme se opět soustředit na svůj výkon, myslím si, že utkání bude náročné hlavně po fyzické stránce. V základní části nás čeká ještě hodně zápasů, program je opravdu nabitý. Ten, kdo si s únavou poradí lépe, bude mít navrch.

×
Dnes v 17:20 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Cesta na divoký západ, jedeme do Plzně

Další rekord Sparta vzdává hold!

Pokladník Forman: 300. bod mám za tři tisíce

Setkání s hráči v obchodním domě Van Graaf