19. 1. 2009 Lukáš Krupička

K dohrávce přijedou Vary

P r a h a - Kvůli účasti Karlových Varů na Spenglerově poháru musel být zápas 37. kola přeložen. Utkání se tak bude hrát na ledě TESLA ARENY v úterý 20. ledna od 18 hodin. Sparta bude chtít proti lázeňskému týmu přerušit sérii tří porážek v řadě. Za to Karlovarští se budou chtít udržet v první šestici týmů extraligy.

O soupeři...

Tým Karlových Varů je jedním ze zlepšujících se týmů a proto byl letos poprvé pozván na prestižní Spenglerův pohár. Tam si Energetici vyzkoušeli konfrontaci s evropským a kanadským hokejem. Karlovarští si tak předehráli některé zápasy a byli celkem vysoko v tabulce, což se změnilo po jejich návratu. V současnosti se Západočeši drží na šestém místě tabulky, které jim zaručuje čtvrtfinále play-off.

Z posledních tří zápasů získali karlovarští hokejisté 5 bodů, když nestačili ve dvou domácích zápasech na celky z Moravy. Se Zlínem prohráli 2:1 po samostatných nájezdech a poté ztratili body i s Vítkovicemi po výsledku 3:4 po samostatných nájezdech. Důležitý zápas sehráli hokejisté Varů tuto neděli, když zamířili k západočeskému derby do Plzně, kde se jim po urputném boji podařilo zvítězit 4:2.

Hráčské osobnosti v týmu soupeře:

Mensator, Kristek
Lukáš Mensator Jaroslav Kristek

Velkou oporou v brance Karlových Varů je mladý Lukáš Mensator. I on má svůj podíl na tom, kde se Vary nyní nacházejí. Jeho zákroky občas dohánějí soupeřovy útočníky k šílenství. V posledním zápase na ledě Plzně předvedl spoustu kvalitních zákroků a tak přispěl k vítězství svého týmu.

Jedním z dobrých útočníků je Jaroslav Kristek, který v letošní sezóně pokořil soupeřovy brankáře už čtrnáctkrát. Což ho řadí k lepším střelcům v týmu trenéra Palečka. Proti Plzni se prosadil hned dvakrát a pomohl tak k zisku tří bodů ze západočeského derby.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:

První letošní měření sil se odehrálo v rámci 11. kola na ledě TESLA ARENY. Utkání bylo velmi vyrovnané, ale jen jedno mužstvo proměňovalo své šance a tím byli domácí. Sparta vstřelila v každé třetině po jedné brance a vyhrála zaslouženě 3:0, když se dvěma zásahy do černého prezentoval Ondřej Kratěna.

Popáté z šesti posledních vzájemných duelů mezi Karlovými Vary a Spartou nebyl vítěz znám dříve než po vypršení šedesáté minuty. V prodloužení se tentokrát radovali více domácí Energetici, kterým bod navíc zajistil Lukáš Pech střelou z mezikruží. Pod jedinou sparťanskou trefu se podepsal Tomáš Netík. Sparta tak na v lázeňském městě prohrála 2:1 v prodloužení.

Sparta půjde do dohrávky v úplně jiné náladě než její soupeř. V holešovickém týmu se v poslední době událo několik změn, když do obrany přišla posila v osobě Karla Pilaře, ale na druhou stranu odešli dva obránci - Aleksandrs Jerofejevs a František Ptáček. Sparta bude chtít v zápase odčinit tři poslední porážky a také bude chtít předvést zlepšenou obranou hru, která se Pražanům v posledních zápasech moc nedaří.

Sparta při posledních třech prohrách inkasovala hrozivých 16 branek. Nejhorší zápas letošní sezóny sehráli Pražané v Liberci, kde inkasovali debakl 7:1. O pár dní později hostili doma Plzeň, tento zápas se stal přestřelkou jako na divokém západě, z které vyšli lépe hosté po výhře 5:4. Nakonec alespoň jeden bod vybojovali Sparťané v nedělním pražském derby. Když se jim podařilo ve třetí části Slávii přehrát a vyrovnat stav na 3:3. V prodloužení nakonec prémiový bod vystřelil kapitán sešívaných Josef Beránek.

Ve Spartě nejvíce září:

Ton, Broš
Petr Ton Michal Broš

Obávaný sniper je stále při chuti. Sparťanská osmdesát sedmička Petr Ton se v poslední době trefuje skoro v každém zápase. V derby proti Slávii si připsal svou šestnáctou trefu v sezóně, po úniku za soupeřovu obranu.

Návrat po zranění se Michalu Brošovi velice povedl. Proti Plzni si připsal dvě branky a stal se tak nejlepším střelcem Sparty. V derby přidal asistenci na vyrovnávací branku Jiřího Vykoukala.

Dohrávka 37. kola O2 začíná v úterý 20. ledna v holešovické TESLA ARENĚ od 18:00. Na našich webových stránkách bude jako obvykle připraven podrobný online přenos, online přenos.