12. 8. 2010 Jan Horešovský

Kafkovi se v přípravě daří, trefil se i proti Vålerenga IF

Dvacetiletý útočník Petr Kafka, který v nabitém kádru holešovického týmu bojuje o svojí šanci, se prosadil i proti norskému týmu. „Každý gól se počítá,“ nechal se slyšet po vítězném zápase.

Petr Kafka
Útočník Petr Kafka zvyšuje na 4:1 pro Spartu.

„Od začátku jsme převzali iniciativu, dávali jsme soupeři najevo, kdo bude na ledě pánem. Myslím si ale, že nás trochu zařezávali rozhodčí. Byli jsme vylučovaní za to, za co Norové ne. Při hře 5 na 5 jsme byli jasně lepší,“ má jasno Kafka, který nastupoval ve čtvrté formaci spolu s Tůmou a Karpovem.

Právě častá vyloučení mohla Spartě v úvodním duelu European Trophy zkomplikovat cestu za třemi body. „Vyhráli jsme díky tomu, že jsme ubránili dlouhou přesilovku 5 na 3 a hráli jsme jako tým,“ svěřoval se sparťanský odchovanec.

Svůj gól vstřelil v 55. minutě, krátce potom, co se mu nepodařilo překonat gólmana DesRocherse ze samostatného úniku. „Každý gól se počítá. Lukáš Bolf perfektně našel Davida Tůmu. Po skrumáži před bránou mi Tomáš Karpov skvěle přikopnul kotouč po Davidově zakončení a já ho zasunul do prázdné brány,“ nezapomněl pochválit své parťáky z útoku.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Neuvirth: Chci ve Spartě slavit titul!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Jurčina: Rauma? Máme se na co těšit

Permanentkáři si mohou vyzvednout ročenku!