29. 12. 2016 Martina Nová, Dominik Jakubec

Kalina na MS U20: Zápas s Dány bude klíčový

Po dvou náročných duelech s Finy a Švýcary měli Češi na mistrovství světa hráčů do 20 let ve středu den volna, aby nasbírali nové síly do dalšího utkání proti Dánům, které je na programu ve čtvrtek 29. prosince od 19 hodin. Z aktuálního kádru Sparty se do Kanady probojoval gólman Jakub Škarek a obránce PETR KALINA, který přiblížil pocity z dosavadního průběhu šampionátu.

Máte den volna, jaké to je po tak náročném programu?
Je potřeba si oddychnout po dvou odehraných zápasech. Určitě ty dvě odehraná utkání musíme vypustit z hlavy, dvě nás ještě čekají. Musíme se připravit na Dány, abychom odehráli výborný zápas a získali nějaké body.

+1

Petr Kalina má ze dvou odehraných zápasů ve statistikách kladné hodnocení +1.


Co máte konkrétně vy v plánu během volného dne?
Dám si asi ledovou vanu, a potom si půjdu lehnout. Pak se půjdu nejspíš podívat někam po městě.

Co byste rád v Montrealu navštívil?
Moc to tu neznám a určitě se poradím s kluky, kam jít, a porozhlédnu se po městě.

Jak hodnotíte čtyři body ze dvou odehraných zápasů?
Nemyslím si, že je to špatné. Řekl bych, že je to výborné. Dva zápasy nás ještě čekají a nikde není napsáno, že nemůžeme vyhrát oba dva. Doufám, že je vyhrajeme a půjdeme dál.

Jak moc utkání Finska s Dánskem zamíchalo tabulkou? Protože Finsko má najednou nula bodů…
Finové jsou určitě výborní, určitě další dva zápasy nevypustí a budou hrát naplno. My také potřebujeme nějaké body získat, dáme do toho všechno. Doufám, že to vyjde a budeme vyhrávat.

Co očekáváte od Dánska? Dá se předpokládat, že budou hrát ze zabezpečené defenzívy, což není vždy jednoduché, Finové se o tom přesvědčili…
Dánové jsou rozhodně výborní. Vychází z obrany, vždy mají brejky. Proti Finům měli pět střel a dali z toho tři góly. Svědčí to nejspíš o tom, že mají nějaké výborné střelce, umí vystřelit a my si to musíme pohlídat. Nedopustit, aby vystřelili, a my jsme vyhráli.

Dánové vychází z obrany, vždy mají brejky. Proti Finům měli pět střel a dali z toho tři góly.

Petr Kalina

Pro vás to bude pravděpodobně klíčový zápas. Kdyby se vám podařilo vyhrát, tak se Švédskem budete hrát o první místo v tabulce a naopak kdybyste prohráli, tak budete hrát o samotný postup. Jak to cítíte?
Určitě to je klíčový zápas ve skupině. Musíme to brát jako normální zápas a zkusit vyhrát. Proti Švédům to samé, musíme hrát naplno a získat co nejvíce bodů půjde.

Proti jakým týmům se vám osobně hraje nejlépe? Proti těm, co hodně brání jako Švýcarsko a Dánsko, nebo proti těm, co se snaží hrát?
Mně se hraje dobře proti týmům, které útočí, protože jejich obrana není tak urputná jako těch, které se zaměřují na defenzívu. Takže určitě se mi hraje lépe proti ofenzivnějším týmům, jako je Švédsko nebo Finsko.

Zápasy české reprezentace U20 ve skupině A:

  • 26. 12. ČR - Finsko 2:1
  • 27. 12. ČR - Švýcarsko 3:4p
  • 29. 12. Dánsko - ČR od 19.00
  • 31. 12. Švédsko - ČR od 19.00

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Známe možné soupeře pro Ligu mistrů!

​Chlapík: Jsem Spartě vděčný, těším se na restart

Do Sparty se vrací Filip Chlapík!

Do dalších tří sezon se Sobotkou