1. 12. 2017 Petr Pavlík

Kapitán Hlinka: Snad to tam už bude padat!

Na ledě pardubického Dynama to byla od samého začátku pěkná divočina. Pražané se za vyrovnaného stavu ve třetí třetině dokázali třikrát prosadit a rázem rozhodnout ve svůj prospěch. Gólový účet zápasu uzavřel svou premiérovou trefou v sezoně JAROSLAV HLINKA, který jako správný kapitán dovedl Spartu k dalšímu tříbodovému vítězství. "Jsem hrozně rád, že to tam dneska už konečně spadlo. Důležitější jsou ale tři body," ujišťoval sparťanský matador.

Gratuluji nejenom k výhře, ale i k vašemu vůbec prvnímu vstřelenému gólu v tomto ročníku. Jaké jsou vaše pocity?
Je to částečně úleva, nicméně doufám, že na ten druhý nebudu čekat dalších dvacet kol. (úsměv) Je super, že jsme vyhráli a jsem hrozně rád, že to tam dneska už konečně spadlo. Důležitější jsou ale tři body, kterých si vážím o trochu více.

Co bylo v tomto zápase jinak, že se vám podařilo protrhnout střelecký půst?
Každý zápas se snažím hrát stejně dobře, abych co nejvíce prospěl celému mančaftu. Tentokrát se štěstí ke mně otočilo trochu čelem. Je to trochu divné, když v 41 letech slavím první gól po půlce základní části, ale to se bohužel někdy stává i jiným hráčům. Já jsem měl začátek špatný a potom ani ty šance nepřicházely. Teď už se cítím o mnohem lépe. Z toho mého gólu nemá cenu dělat vědu, uvidíme, jak to bude vypadat v dalších zápasech.

Cítil jste se z toho už trochu letargicky, když to stále nepřicházelo?
Nepříjemné to je, o tom žádná. Nicméně pro mě bylo moc důležité, abych začal hrát svoji hru. Z mé strany to byl trochu jiný hokej, jsem rád, že se mi podařilo vrátit ke svému stylu, který hraju celou svou kariéru. Snažil jsem se v každých zápasech jet na maximum, někdy to šlo lépe, někdy zase hůře. Lehkost při zakončení tam však stále pořád chybí. Doufám, že sezona bude dlouhá, a že mi to tam ještě spadne.

Ve třetí třetině jste dokázali Dynamo zatlačit a rozhodnout. V čem to podle vás bylo?
Myslím si, že jsme hráli poměrně dobře celý zápas. Povedlo se nám odskočit do vedení a poté jsme Pardubice k ničemu vážnému nepustili. Řekl bych, že vyrovnávací branka byla víceméně náhodná. Soupeř neměl moc gólových šancí, což jsme později dokázali využít. Přiklonilo se k nám štěstí, jelikož naše dva góly byly rozhodující. V poslední minutě přišel ještě čtvrtý. Dobré tři body pro nás.

Váš druhý a třetí gól byl možná trochu z kategorie těch šťastnějších, kdy se puk odrazil příhodně pro vás, ale to k hokeji občas patří...
Ten třetí gól určitě. Tam se to odrazilo o brusle jednoho z protihráčů přímo Ríšovi na hokejku. Jak jste řekl, to k tomu ale patří. Myslím si, že jsme dneska byli o trošku lepším týmem, a že jsme si to vítězství zasloužili.

Celá Sparta jde nahoru. Vnímáte to tak všichni hráči v kabině?
Určitě. Zápasy jsme už schopni vydržet hrát stabilně celých šedesát minut a hlavně už nemáme tak obrovské výkyvy, jako na začátku ročníku. V posledních zápasech jsme se dobře naladili a zlepšilo se to. Nerad bych to zakřikl, aby se nám to v příštím utkání nevymstilo.

Co vy osobně říkáte na výkon Richarda Jarůška, který je v současnosti celému týmu hodně platný...
Abych pravdu řekl, ani jsem ještě neměl pořádně čas ho sledovat. Fakt je ten, že v těch posledních třetinách nás dokáže strhnout. Vždycky se mu puk nějak pozitivně odrazí a on to tam jen doklepne. (úsměv) Ne, vážně. Dává důležité góly, které nám pomáhají.

Po venkovním tripu je před vámi další domácí zápas, tentokrát s Jihlavou. Věříte, že byste se vy osobně mohl ještě více střelecky nastartovat?
Samozřejmě. Na druhou stranu je to zápas jako každý jiný. My potřebujeme další body do tabulky, hrajeme doma, navíc máme poslední čtyři utkání před reprezentační pauzou. Budeme chtít vyhrát, nikoli bodovat, jelikož to je pro nás v současné situaci málo.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Sparta Praha
HC Havlíčkův Brod
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Kalivoda: Cílem je následovat moderní trendy

Pech: Věříme, že se bude hokej hrát dál

Chlapík: Sparta byla jediná volba!

Posila z NHL! Spartě vypomůže Filip Chlapík