23. 5. 2016 HC Sparta

Kapitán Hlinka podepsal dvouletou smlouvu

Zpráva, na kterou všichni sparťanští fanoušci netrpělivě čekali, přichází. JAROSLAV HLINKA v pondělí odpoledne podepsal nový kontrakt ve Spartě! Kapitán stříbrného mužstva z posledního ročníku Tipsport extraligy a mnohonásobný klubový rekordman stvrdil podpisem spolupráci na další dvě sezony.

„Hned po svém nástupu do Sparty jsem řekl, že podepsání nové smlouvy s Jardou Hlinkou je pro mě prioritou,“ říká Jiří Kalous, nový hlavní kouč a sportovní manažer v jedné osobě. „Jsem moc rád, že se nám podařilo doladit poslední detaily ve smlouvě a Jarda bude pokračovat ve Spartě.“

Devětatřicetiletý útočník vládne historickému pořadí v produktivitě i odehraných zápasech v dresu s velkým „S“ na prsou. A svá čísla může dál vylepšovat. „Individuální úspěchy jsou hezké, moc si toho samozřejmě vážím, ale jde mi hlavně o týmový úspěch. V uplynulé sezoně jsme to měli dobře rozehrané a jsem rád, že se nám podařilo postoupit do finále,“ říká Jaroslav Hlinka.

Světový šampion z roku 2001 má na svém kontě čtyři extraligové tituly stejně jako gólman Petr Bříza, obránci Jiří Vykoukal a František Ptáček a útočníci Ondřej Kratěna s Jiřím Zelenkou. Ziskem pátého by se osamostatnil v i v tomto historickém hodnocení. „Je to velká motivace, to neskrývám. Jsem rád, že budu pokračovat ve Spartě. Vždycky to byl pro mě klub číslo jedna a už to tak zůstane,“ uzavírá Hlinka.

Saša Salák bude pokračovat ve Spartě!

Matěj Machovský odchází do Dinama Riga

​Horák sparťanem i další tři sezony!

Ton: Vydali jsme se na dobrou cestu