28. 7. 2020 Petr Pavlík

Kapitán Řepík: V tréninku jedeme nadoraz

Ve Spartě platí za jednoho z lídrů, trenéři mu svěřili důležitou roli. Kapitán MICHAL ŘEPÍK má za sebou náročnou letní přípravu a v současné době se už chystá na nový extraligový ročník. „Konkurence v týmu je skvělá, protože nás nutí tlačit jeden na druhého. Týmu to jednoznačně pomáhá,“ komentuje zkušený borec.

Tento týden začínáte dobrovolně trénovat na ledě a připravovat se na novou sezonu. Jaké máš dojmy?
Je skvělé, že jsme zase z velké části pohromadě. Na kluky jsem se moc těšil, přeci jenom pauza byla dlouhá. Pro začátek jsme si dobře zatrénovali. Věřím, že postupem času na tom budeme co nejlépe.

Na co jste se zaměřili?
Na úvod jsme absolvovali lehká cvičení. V následujících dnech se budeme soustředit spíše na zaběhávací věci, abychom se všichni dostali do tempa. Začátky nikdy nejsou jednoduché. Myslím si, že první dva týdny budou složitější, těžší tréninky přijdou na řadu až později.

Trenéři vás ale moc nešetřili. Byla znát menší únava?
Ani ne. Nebylo to nic, co by se nedalo zvládnout. Byl jsem párkrát na ledě v minulém týdnu, takže jsem trochu věděl, co mě čeká. Tréninky ale nebyly ještě úplně nadoraz, příští týden nás čeká větší dřina.

Bude náročné rychle si zvyknout na ostřejší tempo zápasů?
Přibližně týden tréninku na ledě nám musí stačit. Někdo možná začal o pár dnů dřív, ale všechny týmy jsou na tom vesměs podobně. Zápasy jsou úplně něco jiného než tréninky. Ze začátku to pro nás bude zase něco nového, ale věřím, že se s tím vypořádáme.

Venku panují vysoké teploty. Neovlivnily tě během posledních tréninků?
Musím uznat, že být u ledu je v současné době asi to nejlepší. (usmívá se) Je to pro nás zpestření, netrénujeme na slunci. Jsem rád, že můžeme v těch největších vedrech být schovaní uvnitř.

Do týmu přišlo pár nových kluků. Stihli už zapadnout do týmu?
Myslím si, že časem zapadnou velmi dobře, protože naše parta je skvělá. Zatím jsme se ale nesešli všichni, trénujeme dobrovolně. Hodně hráčů prošlo i reprezentačním týmem, známe se. Věřím, že v tom nebude žádný problém.

Naše soupiska je opět velmi početná. Cítíš v týmu konkurenci?
Samozřejmě! Konkurence v týmu je skvělá, protože nás nutí tlačit jeden na druhého. Týmu to jednoznačně pomáhá. V plánu máme zatím hodně zápasů, uvidíme, jak to bude dál. Myslím si, že mít širší soupisku je určitě pro dobro věci. Máme kam sáhnout v případě zranění. Snad se nás bude zdraví držet co nejvíce, abychom si mohli hokej jenom užívat.

Na čem jsi v létě pracoval?
Bylo to různé. Letos se trénovalo delší dobu, můj kondiční trenér mi radil v několika věcech. Svoji přípravu mám podobnou jako v předchozích sezonách. Věnoval jsem se hlavně technice bruslení, která je velmi důležitá. Chci být maximálně připravený.

Jak se ti trénuje pod současnými trenéry Sparty?
Výborně. S Pepou Jandačem se znám z reprezentace, navíc jsme se potkali i ve Lvu Praha. Myslím si, že společně s Milošem Hořavou jsou velmi zkušení trenéři a skvělí lidi. Oba mají velké kvality. Jsem rád, že se sešli takhle najednou, a že je tady můžeme mít společně. Věřím, že máme velkou šanci na úspěch.

Vyžadují něco speciálního?
Každý trenér má svoji vizi a do tréninků dává něco svého. Nikdo nemůže být stejný. Je skvělé, když každý z nich přidá do našeho tréninku nový náboj. Jsem rád, že jsou tady.

×
Dnes v | Dor.
HC Slavia Praha
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kousal: Gól jsem slavil víc, než jsem chtěl

MBL - SPA 3:6 - Další vysoká venkovní výhra

Hromas: Hrát s takovými legendami byla pocta

Hanzlík: V Holešovicích jsem byl vždycky doma