17. 9. 2020 Petr Pavlík

Kapitán Tomov: Věřím, že náš tým bude silný

Ve Spartě strávil uplynulé tři sezony, v kabině je jedním z cizinců. Obránce NINO TOMOV se chystá na svůj další ročník ve sparťanském dresu, ale vůbec poprvé v roli kapitána. „Moc se mi tady líbí, jsem maximálně spokojený. Na místní prostředí jsem si rychle zvykl, dá se říct, že se tu cítím jako doma,“ pochvaluje si bulharský hokejista.

V klubu ses zařadil mezi stálice v defenzivě. Jak moc tě těší důvěra od trenérů?
Za důvěru od trenérů jsem moc rád. Musím se neustále zlepšovat a dokazovat svoje kvality jak v tréninku, tak v zápase.

Nyní začneš ve Spartě svoji čtvrtou sezonu, nemám pravdu?
Přesně tak. Moc se mi tady líbí, jsem maximálně spokojený. Na místní prostředí jsem si rychle zvykl, dá se říct, že se tu cítím jako doma. Sparta mi přirostla k srdci.

V Praze bydlíš sám bez rodičů. Jak to zvládáš?
Myslím, že všechno zvládám na jedničku. Když mám s něčím problém, vždycky mi kluci poradí.

Do sezony půjdeš s kapitánským céčkem na dresu. Cítíš na sobě větší zodpovědnost?
Určitě ano. Cítím ji víceméně kvůli tomu, že už v týmu svým věkem patřím ke zkušenějším hráčům. Budu se snažit kluky povzbuzovat, ale vím, že jsme dobrá parta, která drží při sobě.

Jak vycházíš s ostatními kluky v kabině? Nebojíš se občas zvýšit hlas?
Jako každý rok na Spartě máme v kabině skvělou partu. Když je potřeba, určitě se nebojím něco říct a trochu nabudit tým k lepším výkonům.

Dorostenecké mužstvo povedou dva bývalí vynikající hokejisté. Co na ně říkáš?
Máme se na co těšit. Jak pan Ptáček, tak pan Netík jsou skvělí hokejisté, oba mají za sebou opravdu bohatou kariéru. Myslím si, že nám mají co předat, a že se od nich můžeme leccos naučit.

Tolik bodů zaznamenal obránce Nino Tomov v uplynulé sezoně.

S jakým cílem vstoupíte do prvního zápasu v Hradci Králové?
Určitě chceme jako každý jiný tým na úvod nové sezony vyhrát. Víme, že Hradec má velmi kvalitní mužstvo, nebudeme to mít u nich jednoduché. Hodně vyhrávali v přípravě, stejně jako my, musíme se soustředit na náš výkon. Věřím, že máme velkou šanci uspět.

Úvod nové sezony je velmi nabitý, zpočátku hrajeme spíše na venkovních stadionech.
Ano. Začátek bude hodně nabitý, hned ve druhém kole jedeme do Pardubic a už ve čtvrtém zápase nás čeká pražské derby se Slavií, které bude mít obrovský náboj.

Jaké pokyny vám trenéři dali?
Chtějí po nás, abychom hráli moderní ofenzivní hokej a co nejvíce se snažili hrát s pukem na hokejkách.

Sám pocházíš z Bulharka, kde jsi začínal s hokejem. Znáš nějaké další bulharské hokejisty, kteří by působili tady u nás v Česku?
Slyšel jsem o Angelu Krstevovi, který pochází z Bulharska a sám hrál dlouhá léta v extralize a také za českou reprezentaci. Shodou okolností působil i tady na Spartě. Jestli se nepletu, nyní trénuje mládež v Chomutově. Znám se taky třeba s Mírou Vasilevem, který do minulého roku nastupoval za boleslavskou juniorku. Teď už ale v Česku nebude.

Patříš mezi ofenzivní, nebo spíše do kategorie defenzivních typů obránce?
Nejsem vyloženě ani jeden typ. Snažím se být komplexní a hrát na obou koncích kluziště důrazně. Chci týmu pomáhat co nejvíce.

Zpočátku jsi zde navštěvoval bulharskou školu. Věříš si už na tu českou?
Teď už si myslím, že bych zvládnul i českou, ale stále si věřím spíš na tu bulharskou. (usmívá se).

Máš ještě nějaké další aktivity kromě hokeje?
Rád si zahraju třeba fotbal nebo basket. Někdy si taky přečtu nějakou knížku.

FOTO: Juniorský hokej

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila