30. 9. 2008 Lukáš Krupička

Karel Hromas: Důležité tři body

Sparta zavítala v 10. kole na led extraligového nováčka z Mladé Boleslavi. Oba soupeři vsadili na pozornou a bezchybnou defenzívu. Branky začali padat až ve třetí části utkání při přesilových hrách. Ve velkém množství oslabeních a hlavně v dlouhé domácí přesilovce pět na tři se dobře ukázali hostující hráči i mladý Karel Hromas. Tím dali základ k vítězství o jednu branku.
Poté co Sparta inkasovala v posledních dvou zápasech 8 branek a Mladá Boleslav vyhořela v Pardubicích, hráli obě mužstva ze zabezpečené obrany s cílem neinkasovat. „Přijeli jsme sem s tím, že Boleslav bude hrát urputný hokej. Budou hodně bránit a taky to tak vypadalo, proto jsme hráli dvě třetiny bez branek,“ řekl po zápase Karel Hromas. Vzápětí označil jeden z aspektů zápasu, který stál Spartu hodně sil. „Měli jsme v zápase strašně moc oslabení.“

V mnoha početních nevýhodách se museli činit, v čele s brankářem Dubou, hráči určení na tuto herní variantu. V těchto chvílích byl jedním z vyvolených i mladý útočník Sparty Hromas. „Pan Výborný nás tam posílá, protože to takhle máme natrénovaný. Máme tam dvě přesilovkový lajny. My zase chodíme na oslabení.“ Ke konci druhé třetiny přišla série vyloučení hostujících hráčů a ti museli dlouhé minuty odolávat domácí ofenzivě jen ve třech hráčích v poli. Ale sparťané bezbrankový stav udrželi. „Dnes se nám to povedlo dobře ubránit, protože přesilovka pět na tři tam byla snad třikrát. Jednou to také bylo po vyhození puku za hrazení, to se občas stává. Důležité bylo, že jsme to ubránili,“ oddychl si Hromas.

Sparta inkasovala jako první chvíli po začátku poslední třetiny, domácí se prosadili ve své poslední početní výhodně dvou mužů v poli. „Dostali jsme hned na začátku třetiny branku a bylo to hodně těžké dohánět to manko. Ale stálo při nás štěstíčko, když jsme srovnali na 1:1 a potom Michal Broš dal vítěznou branku dvacet vteřin před koncem. Byl to hodně důležitý gól,“ uvedl křídelník čtvrté formace.

Po vlažném výkonu a prohře v Českých Budějovicích byl import tří bodů z mladoboleslavského hřiště důležitý i z hlediska zvýšení sebevědomí sparťanů do dalších bojů. „Určitě, byl to náš cíl odvézt si odsud všechny body. Získali jsme je a je to pro nás cenné a důležité vítězství,“ řekl spokojeně Karel Hromas.

Holešovičtí sehráli během září sedm zápasů na kluzištích soupeřů. Při kterých si připsali rovných 12 bodů za čtyři výhry a jsou prozatím nejúspěšnějším týmem celé soutěže. „Tak takovéhle statistiky moc nesleduji. Když hrajeme doma nebo venku, tak chceme vyhrát každý zápas. Pro nás není rozhodující kde hrajeme, protože chceme vždy získat tři body,“ poznamenal hráč nosící číslo 11 na svém dresu.

Vyprodanou Metrostav Arénu rozlítil moment po zákroku Libora Procházky, po kterém byl domácí hráč odvezen na nosítkách. „Upřímně, já ten souboj neviděl, právě jsem přišel z ledu a sednul si na střídačku,“ dodal Hromas.

Po dobře odchytané třetí třetině v Budějovicích dostal důvěru v brance Sparty brankář Duba a co k jeho výkonu řekl útočník Hromas? „ „Dubísek“ zachytal výborně, měl tam parádní zákroky. Škoda, že mu tam spadnul ten gól z přesilovky pět na tři, protože si za svůj perfekní výkon zasloužil udržet nulu.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Řepík: Musíme se rapidně zlepšit

SPA - LIT 2:3sn - Po nájezdech bereme bod

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?