20. 2. 2005 Vojtěch Gibiš

Karel Pilař vstřelil již třináctý gól sezóny

I proto je ve Spartě jasně nejproduktivnější obránce se sedmadvaceti body. Karel Pilař má navíc jako první obránce po dlouhých letech šanci překonat historický statistický rekord. Nikdy totiž nevstřelil žádný obránce Sparty více než patnáct branek za sezónu.
Sedmadvacetiletý obránce se nejprve zmínil o průběhu zápasu ve Vsetíně. “Vstřelili jsme rychlé góly, což byl náš cíl, který jsme si stanovili před zápasem. Vsetín sice bojoval, ale my jsme po celou dobu zápasu vedli. Mají mladý tým a občas dělali chyby. Jsme rádi, že jsme vyhráli,“ komentoval pražský rodák.

Druhý gól Sparty v šestnácté minutě vstřelil právě obránce Karel Pilař v přesilovce. “Byla to přesilovka čtyři na tři. Vznikla tam paradoxní situace, že jsme bojovali v rohu o puk. Vyhozeného puku se zmocnil Michal Broš a přihrál mi pěkně před branku. Já jsem puk už bez problémů zasunul do branky,“ líčí svojí třináctou trefu v sezóně ofenzivní bek.

Karel Pilař se každým gólem blíží k hranici patnácti branek, jenž je ve Spartě u obránce rekordní. Zatím se patnáct gólů v sezoně podařilo vstřelit pouze dvěma hráčům - Karlu Masopustovi v sezóně 1966/67 a Stanislavu Hajdůškovi v sezóně 1980/81. “Ani o tomto rekordu nevím. Mohu ho překonat, není to nereálné. Třeba ve Vsetíně jsem mohl ještě jeden gól přidat, jel sem sám na brankáře. Hlavní ale je, aby jsme třikrát vyhráli. Ty góly pak třeba přijdou samy. Honit se za rekordem určitě nebudu,“ říká obránce Toronta a Sparty.

Během sobotního dne v New Yorku probíhalo opětovné rokování o budoucnosti NHL. Karel Pilař je jedním z šesti hráčů Sparty, jehož se tento problém bezprostředně týká. Proto celou situaci bedlivě sledoval. “Doufal jsem, jako všichni hráči NHL, že budou jednání úspěšná. K večeru jsem se ale dozvěděl, že to opět nevyšlo. Byl jsem s touto situací již jednou smířený, tak jsem tento fakt přijal i podruhé. Osobně už nedávám žádnou šanci tomu, že by ještě NHL začala hrát tuto sezónu. Ale věřím a doufám, že se příští sezóna hrát bude,“ prozrazuje vysoký bek.

Útočník Jan Marek ve Vsetíně jednu branku vstřelil a na dvě nahrál. “Bylo to poměrně jednoduché utkání, brzy jsme vedli. Pohlídali jsme si průběh a odvezli si tři body.“ líčí pětadvacetiletý útočník. Sparta na Lapači využila polovinu přesilovek – čtyři. “Chceme se na přesilovky soustředit. ty rozhodují zápasy. A zejména budou důležité v nadcházejícím play off. Věřím, že momentálně hrajeme přesilovky dobře,“ myslí si jindřichohradecký rodák.

Už podruhé v řadě naskočil do zápasu Jan Marek s Martinem Chabadou a Rostislavem Oleszem. Spolupráce to byla velmi plodná. Martin Chabada si totiž taktéž připsal tři body – za dva góly a jednu asistenci, Olesz zaznamenal jednu asistenci. “Hráli jsme tak už v pátek. Petr Ton je totiž nemocný. myslím si, že spolupráce funguje. Vyhověli jsme si, využili šance a z toho profitovali. Myslím si, že dnes hráli dobře všechny čtyři pětky, všechny dávali góly. Celé mužstvo bylo zkrátka v pohodě,“ chválí své spoluhráče šikovný centr.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Neuvirth: Chci ve Spartě slavit titul!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Jurčina: Rauma? Máme se na co těšit

Permanentkáři si mohou vyzvednout ročenku!