27. 7. 2021 Petr Pavlík

Kaše: Dlouho jsem nehrál o vysoké příčky

V létě trénoval individuálně, nyní už má za sebou první společný trénink na ledě. Talentovaný útočník DAVID KAŠE se připojil zpět ke svým novým spoluhráčům, aby zahájil finální část přípravy na novou sezonu. „Hodně se těším, Sparta má vždycky vysoké ambice. Dlouho jsem nehrál o vysoké příčky,“ říká.

Jak se cítíš po prvním společném tréninku na ledové ploše?
Byl jsem na ledě po delší době. Je skvělé, že trenéři nasadili vysoké tempo. Potřebujeme to. Musíme se pořádně rozjezdit. Dalo se očekávat, že první trénink bude fyzicky náročnější. Myslím si, že to je jedině dobře. Rozhodně lepší začít zostra, není na co čekat.

Na co se zaměříte v následujících dnech?
Určitě na kondici. Nebudeme polevovat, naopak chceme přidávat. Myslím si, že přibližně za týden budeme nacvičovat náš herní systém. Příprava se pomalu blíží, hrajeme zápasy v Lize mistrů. Věřím, že dobře potrénujeme. Rozhodně se nebudeme šetřit. Budeme makat dál, abychom byli stoprocentně připravení na novou sezonu.

Jak sis užil suchou přípravu?
Samozřejmě to není nic oblíbeného, ale na druhou stranu je to nezbytná část celé přípravy. Příprava jako taková byla pro mě velmi náročná. Věřím, že jsem dobře potrénoval. Já osobně se nikdy v letní přípravě moc nešetřím. Je potřeba vždy odevzdat maximum, abych byl dostatečně připravený na ledovou plochu. I když je to někdy nepříjemné, snažím se pořádně vyhecovat, zkrátka dát do tréninku stoprocentní nasazení. Chci být kvalitně připravený.

V létě jsi trénoval individuálně. Vyhovuje ti to?
Ano. Svoji suchou přípravu jsem absolvoval individuálně, jelikož koncem května jsem ještě dohrával sezonu v Americe. Domluvili jsme se, že přípravu budu mít individuálně. Nebyl v tom žádný problém.


Co bylo pro tebe nejnáročnější?
Určitě sprinty na air bike, které jsou hodně o vůli. Když trénuješ sám, občas ti chybí menší vyhecování od spoluhráče. Musím ale říct, že jsem to vydržel statečně.

Byl jsi se spoluhráči často v kontaktu?
Na Spartu jsem přiletěl až někdy koncem května, kdy jsem podepsal dvouletou smlouvu. Se spoluhráči jsem se párkrát viděl, byl jsem s nimi i na ledě. Prohodili jsme spolu pár slov. Partu v týmu máme skvělou, což je jedině super.

Byla pro tebe smlouva na dvě sezony prioritou?
Myslím si, že je pro mě lepší podepsat delší smlouvu. Jsem velice rád, že jsme se se Spartou vzájemně domluvili. Dohoda byla rychlá. Hodně se těším, Sparta má vždycky vysoké ambice. Dlouho jsem nehrál o vysoké příčky, ve Spartě jsou jen nejvyšší cíle. Jsem rád, že mohu být součástí takového týmu, jako je právě Sparta. Doufám, že budeme úspěšní.

Jak vnímáš jednotlivé osobnosti našeho mužstva?
Máme parádní tým, cítím se tu opravdu skvěle. V týmu působí samí zkušení hráči, ať už Michal Řepík, Roman Horák či Vláďa Sobotka. Myslím si, že každý z nich je velký lídr nejen na ledě, ale také v kabině, což je strašně důležité. Po pár trénincích to bylo hned znát. Na spolupráci s nimi se moc těším.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC VÍTKOVICE RIDERA
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Sparta Praha
Rytíři Kladno
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta zakončí domácí sérii proti Vítkovicím

Prymula: Gól v O2 areně? Skvělý zážitek!

SPA - KOM 3:2p - Domácí šlágr rozhodl Chlapík

Roman Horák: Góly nám dodají sebevědomí