17. 10. 2021 Petr Pavlík

Kaše: Konečně gól, měli jsme rozhodnout dříve

Útočník DAVID KAŠE v utkání proti Kladnu zaznamenal svoji premiérovou branku v dresu Sparty v rámci extraligy, ale ani jeho gól nestačil jeho týmu k vítězství. „Fanoušci byli super, hnali nás po celou dobu utkání dopředu. Hráli jsme v bouřlivé atmosféře, pro oba týmy to bylo skvělé. Z naší strany jsme bohužel nezvládli závěr utkání,“ litoval porážky talentovaný útočník.

Proti Kladnu jsme před skvělou diváckou kulisou získali pouze jeden bod. Jaké máš dojmy?
Fanoušci byli super, hnali nás po celou dobu utkání dopředu. Hráli jsme v bouřlivé atmosféře, pro oba týmy to bylo skvělé. Z naší strany jsme bohužel nezvládli závěr utkání, byť jsme to měli dobře rozjeté. Příště musíme hrát v závěru utkání víc v klidu.

Kde hledat klíčový okamžik celého utkání?
Myslím si, že jsme utkání měli po celou dobu pod kontrolou. Druhý gól soupeř vstřelil už při hře bez brankáře. V obranném pásmu jsem bohužel předtím udělal menší chybičku, kterou soupeř vzápětí potrestal. Musíme si hru rozebrat s trenéry na videu a poučit se.


Menší náplastí může být tvá první vstřelená branka v dresu Sparty, kterou jsi poslal svůj tým do vedení. Byla to z tvé strany velká úleva?
Samozřejmě čekání už bylo dlouhé, v tréninku jsem se pořád snažil makat na pro procent. Pro můj klid to nebylo jednoduché. Konečně jsem se prosadil, ale bohužel jsme výhru neurvali. Měli jsme hodně šancí, utkání jsme mohli rozhodnout ještě dříve. Nedá se nic dělat, máme vztyčené hlavy, jedeme dál.

Přitom v prodloužení jsi rázem mohl zapsat i druhý gól, ovšem soupeřův brankář byl úspěšnější. Jak jsi viděl celou situaci?
Gólman na poslední chvíli zastavil kotouč špičkou betonu. Myslel jsem si, že už dorážku nechytí, ale on kotouč ještě stihl zastavit před brankovou čárou. V nájezdech jsem si poté věřil, ale jejich brankář nás všechny vychytal.

Ztratit dva body před takovou atmosférou určitě mrzí, je to tak?
Rozhodně. Pro nás je to do dalších zápasů velké poučení. Fanoušci nás pořád hnali dopředu, škoda, že jsme nedotáhli výsledek do úspěšného konce. Myslím si, že jsme hráli dobře. Měli jsme vcelku dobré sebevědomí, ale bohužel jsme nevyhráli.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Tomášek po zranění: Snad mě to posílí!

Kovář: Pozici jedničky si musím zasloužit

Vstupenky na pražské derby v prodeji!

Krejčík: Potkal jsem tu spoustu kamarádů