24. 2. 2023 Marek Táborský

Kaše: Tři body a čtvrtfinále? Cíl splněn!

Před play off se dostává do formy, jakou oplýval ještě před zdlouhavým zraněním. Útočník David Kaše dostal proti Kladnu příležitost se ukázat po boku Michala Řepíka a Miroslava Formana. A povedlo se, dal gól a byl hodně vidět. "Splnili jsme svůj cíl. Tři body vezeme do Prahy a máme jistotu čtvrtfinále," uvedl po utkání s Kladnem.

Jsme definitivně ve čtvrtfinále, Kladno jsme porazili i počtvrté v sezoně. Jaké jsou tvé dojmy z utkání?
Už když jsme sem jeli, věděli jsme, že to nebude nic jednoduchého. To se potvrdilo. Jsme rádi, že jsme vyhráli, tři body jsou pro nás důležité. Z hodně věcí se ale musíme poučit. Splnili jsme svůj cíl, tři body vezeme do Prahy a máme jistotu čtvrtfinále.

Blýskl se i Erik Thorell, který ti přihrál na úvodní gól a další pak přidal. Je pro tým důležité, že se před play off také rozjíždí?
Jasně! Erik je playmaker, skvěle mě dokázal najít a já už střílel prakticky do prázdné branky. Každý hráč má v týmu svou úlohu, daří se nám i proto, že ji každý plní. Ne vše ale bylo optimální. Zítra si k utkání určitě sedneme a zopakujeme si, čeho se pro další zápasy musíme rozhodně vyvarovat.

Poněkud nečekaně se dnes prosadil také obránce Adam Polášek. Z brejku, a navíc jednou rukou. Co jsi říkal jeho trefě?
Vyplynulo to i z dlouhého střídání, kdy se nám podařilo ujet. David Tomášek ho skvěle našel žabičkou, Poly zúročil svou sílu. Vybojoval puk a se štěstím mu to tam padlo. Takové góly ale také potřebujeme.

Byla na týmu znát velká chuť napravit porážku v Liberci?
Určitě. Bylo to dobré utkání, bohužel jsme dostali gól v samotném závěru. Trenéři nás připravovali na to, že to na Kladně bude extrémně těžké. To se potvrdilo. Chceme bojovat dál o druhou příčku, věřím, že to zvládneme.

Hned pětkrát jsme hráli oslabení. Je to další z bodů, kterých se musíme vyvarovat?
Naše obranné čtveřice všechny naštěstí všechna oslabení zvládly parádně, za to jim patří velký dík. Stejně jako Pepovi Kořenářovi, který zachránil několik klíčových situací. Tohle vítězství je především jeho.

Potvrdilo se, že s týmy, které hrají o záchranu, je teď extrémně těžké hrát?
Jednoznačně. Nemají co ztratit, hrají o přežití. Je vidět, že občas riskují a hrají i za hranou. To se někdy vyplácí, někdy ne. Chvílemi to bylo docela vyhrocené, což je pro nás dobrá zkouška před play off.

Na kladenském zimáku panovala skvělá atmosféra, ke které přispěly i stovky sparťanských fanoušků. Vnímal jsi je?
Musím jim poděkovat. Přijelo jich hodně a byli fakt slyšet. Doufám, že nás podobně budou podporovat i nadále!

Jak se aktuálně cítíš?
Po dlouhé pauze je pro mě důležité, že hlavně hraju. Samozřejmě mě těší, když dostanu možnost hrát v elitních lajnách. Máme lehce zraněného Vláďu Sobotku, snad se už příští týden vrátí zpět. Já se dnes trochu trápil, ale cítím se pozitivně. Vyhráváme, to je pro nás nejdůležitější.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Další posezonní posilou Sparty je Vojtěch Mozík

Forman: Chlápovi držím v autobuse místo

Filip Chlapík se vrací do Sparty!

Aaron Irving je novou posilou Sparty!