7. 11. 2005 Lucie Vítková

Kasík vystřídal po minutě hry Tomana a vyhrálo se

Původně byl na soupisce napsán jako sedmý bek, ale průběh zápasu určil, že do zápasu Jaroslav Kasík zasáhne. Uplynulo pouhých pětadvacet vteřin hry, když Milan Toman zaváhal a Medvědi se radovali z vedoucí branky. Opařená Sparta musela reagovat, kouč Šindel vytáhl z rukávu dokonalý tah. Tápajícího Tomana nechal pykat za chyby a do hry poslal mladého Kasíka, který svou úlohu zvládl po zbytek duelu na výbornou.
Na zápas se mladý obránce připravoval jako na každý jiný. V neoblíbené pozici přebývajícího beka měl vyčkávat na svou šanci, která tentokrát opravdu přišla, a to nečekaně brzy. Přitom před zahájením zápasu jen poslouchal taktiku Šindela, ještě netušil, že jí bude muset realizovat. “V posledních zápasech se nám příliš nedařilo, museli jsme se odněkud odrazit. Chtěli jsme tak učinit právě ve Zlíně, takže jsme si řekli, že budeme hrát aktivně a hlavně střílet,“ prozradil slova trenéra dvaadvacetiletý hokejista.

Sparťanský lodivod na Kasíka ukázal již v první minutě a poslal jej do hry. Vedle slovenského beka Stehlíka nahradil dlouhovlasý mladík Milana Tomana, jenž trestuhodně chyboval. “Nic speciálního mi kouč neřekl. Milan zůstal sedět, tak jsem se na jeho místě snažil odvést co nejlepší práci pro mužstvo. Byl jsem hodně nabuzený, snad se mi všechno povedlo dle záměrů,“ vracel se k nečekaně rychlému startu odchovanec Sparty.

Zápas sedl nejen Kasíkovi, nýbrž celému týmu. Sparta předvedla v městě obuvi kvalitní výkon, který okořenila také brankami. Více než pět gólů naposledy Pražané nasázeli v pátém kolem Českým Budějovicím. “Odpočinuli jsme si, snažili jsme si vytvořit jakousi pohodu mezi sebou. Cesta probíhala parádně, všechno nám dnes hrálo do karet. Dobrá nálada se promítla také na ledě, odlehčení od všeho jsme se kousli a dokázali zlomit také střeleckou mizérii z posledních kol,“ hledal hlavní příčiny dobré mušky Sparty.

Přesto se partie s odvěkým rivalem neodvíjela dle představ Holešovických, kteří brzy prohrávali. Parta okolo Šindela se ovšem nevzdala a silnému soupeři nadále srdnatě vzdorovala. “Rychlá branka nás nesrazila, přestože byla laciná. Dokázali jsme brzy srovnat a po celý zápas držet s domácími krok. To bylo důležité zejména pro naše hlavy a klíčové v průběhu celého klání. Dva body ze Zlína jsou báječné,“ myslí si obránce, který v extralize nastupoval také za Třinec.

Spartu nyní čeká jedenácti denní přestávka. Většina hokejistů nucenou pauzu vítá, extraliga nasčítala již třiadvacet kol, mnohým docházejí síly. “Potřebujeme nabrat čerstvý elán, pořádně potrénovat a doléčit drobná i vážnější zranění. Chybí nám trošku sebevědomí, proto doufám, že nám krátká pauza pomůže k lepším výkonům,“ uzavírá syn slavného otce, který ve Spartě působil před lety.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mácha: Starší kluci týmu pomůžou

Vyhrajte podepsaný dres Lukáše Pecha!

Hlaváč: Možná se do Sparty vrátím

Sparťané po nákaze darovali krevní plazmu