4. 3. 2007 Tomáš Kubánek

Kašpařík: Rozhodly přesilovky

Už loni zažil Pavel Kašpařík tuto čtvrtfinálovou sérii, ale tehdy to bylo ještě ve sparťanském dresu. V letošní sezoně už hájí barvy zlínského Hamé, které má všechny důvody loňské vyřazení svému soupeři oplatit. Do vyřazovacích bojů však lépe vstoupili Pražané, kteří úvodní mač vyhráli jednoznačně 4:0. Utkání se však zlomilo až několik minut před koncem.
"Ve hře pět na pět jsme byli Spartě vyrovnaným soupeřem. Dnešní zápas vyloženě rozhodly přesilové hry, ve kterých Sparta dala tři góly," říká Kašpařík a dodává vysvětlení, proč byli domácí v početních výhodách daleko efektivnější. "Sparta je hrála s větším klidem a přehledem, než my, a to rozhodlo dnešní utkání."

Střetnutí relativně dlouho postrádalo gólové vyjádření šancí, které obě mužstva měla. V 7. minutě však tomu tak být nemuselo, kdyby zlínskou dorážku v nepřehledné situaci jako brankovou videorozhodčí uznal. Jenže se tak nestalo a tudíž svítil na ukazateli skóre stav 0:0 i nadále. "To je těžké. Ze střídačky máme jiný pohled, než videorozhodčí. My jsme si třeba mysleli, že je gól, ale asi videorozhodčí viděl, že puk brankovou čáru nepřešel. To my nijak neovlivníme. Prostě nebyl, tak nebyl," komentuje spornou situaci zlínský forvard.

Už první minuty úvodní bitvy série Sparty se Zlínem potvrzovaly, že se v oba týmy a jejich příznivci letos nemají příliš v lásce. Hodně vyloučených, několik šarvátek a nemilosrdná skandování fanoušků proti týmu a hráčům soupeře připomnělo, že je tady opravdu vyřazovací část a boj o titul. "To je hokej, to je play-off, to k tomu patří. Myslím si, že to byl normální play-offový zápas a jiná utkání teď už neuvidíme. Ať v naší nebo jiné sérii. Nermyslím si, že by to překročilo nějakou mez únosnosti."

Vysoký útočník Hamé si loňskou sérii Sparty se Zlínem, která odstartovala pouť Holešovických vyřazovacími boji až k mistrovskému titulu, určitě ještě dobře pamatuje, ale tehdy působil ještě v rudém dresu. Nyní však přijel jako soupeř Pražanů. "Mám stejnou motivaci vyřadit jakéhokoliv soupeře. To, že hrajeme teď proti Spartě, je pro mě pikantní a já se jen těším na další bitvy."

Za stavu 1:0 pro Pražany je série stále téměř na samém počátku, ale případná další porážka by už mohla Valachy dostat do nepříjemné pozice. "Série se za tohoto stavu ještě neláme. My jsme na tenhle zápas už zapomněli. Ale každopádně budeme muset zlepšit pohyb a důraz v útočné třetině a přesilové hry."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Buchtele: Ve Spartě jsem si vytvořil domov

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!